Open Air Musicfest Přeštěnice 9.-11.července 2009

Jihočeský hudební festival

www.prestenice.cz

Chinaski, UDG, Jaksi Taksi, Rybičky48, Sto zvířat, JERX (Německo), Už jsme doma, Znouzectnost, Pavel J.Ryba, Xindl X, Atari Terror, a další…

Pohoda, to je hlavní atribut jihočeského****Open Air Musicfest Přeštěnice****. Také letos se pořadatelé rozhodli vytvořit společně s nadšenými hudebními fanoušky neopakovatelnou atmosféru, nasycenou letním žárem červencových dnů i nocí. Ty na vás budou dýchat skrze mikrofony i kytarová komba, dokud se jich zcela nenabažíte. Spíš ale budete chtít víc a víc.

Po osmi letech, během kterých festival pravidelně otevírá brány svým návštěvníkům, se dá jeho existence považovat za kultovní. Také devátý ročník bude v tradici pokračovat, ne-li ji vylepšovat a upevňovat. Každým rokem zaplňují přeštěnické louky nedalekoMilev­skadavy posluchačů, letošní datum9. –11. červencejich očekává rovné čtyři tisíce.

Během tří dnů se na třech podiích představí výkvět nejen české hudební scény, ale také mnoha zvučných jmen z okolního i vzdálenějšího zahraničí. Šanci již tradičně dostanou i hudební poupata, aneb mladé rozkoukávající se a pomalu se rozjíždějící kapely, které dostanou možnost nabídnout své novátorské umění širokému publiku. Kusy nám dobře známého českého hudebního nebe přivezou na svých nástrojích harcovníciChi­naski, mladí páni zUDGči páni kluci ze skupiny Imodium. S radostí se vrátí skupinaSto zvířatneboRybičky 48, zapaříThe Switcha zapolemizujeXindl X. V řadě regionálně bližších kapel se pak obzvlášť vyjímají položkyTicho de pré Cupé Band,HappyEndne­boHodně****Pod­ně.

Jedním z potvrzených a odtajněných zahraničních interpretů jsouJerxz Ber­lína. Kapela se díky svému ostrému post-rockovému zvuku prořízla do čelních pozic německého rockového pole, růžky vystrkuje i do okolních států. V Česku vystoupíJerx10. července na přeštěnická prkna a předvedou svoji rockovou show, která získala na zkušenostech hlavně předskakováním kapele Die Happy a společnými koncerty s The Rasmus nebo Sunrise Avenue. Na festivale v Přeštěniciza­pějí a zahrají kluci z Jerxsongy ze svých dvou alb, z nichž druhé a zatím poslední albumPissed Off Best Ofvyšlo v září minulého roku a zaznamenalo úspěch i v německých hitparádách.

Kromě rozmanité nabídky hudby všech žánrů, rytmů i harmonií nebude na festivalu nouze o možnost vyžití ve volném čase. Svoje místo má každý rok v areálu uvolněnáčajov­na,stánkys ob­čerstvením, pivem a nejrůznějšími maličkostmi. Samozřejmostí je pohodlnéstanové městečkojen pár kroků od hlavního vchodu. K dispozici bude také voda a dostatek mobilních toalet. Nejnovějšíaktu­alityz festiva­lových příprav, užitečnéradyjak se na festival nachystat neboinformace­o cenách vstupenek lze najít naoficiálních stránkách festivalu. Za povšimnutí stojí momentální akce, kdy se dálístekdo konce března pořídit za450****Kčvčetně poplatků, nebo tzv.parta vstupenka, kdy při koupi pěti a více lístků bude každý stát jen400****Kč. Lístek platí na všechny dny, ovšem pro nedočkavce nebo nerozhodné návštěvníky slouží čtvrtečníwarm-up day, během kterého je vstup na festival zcelazdarma.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.