Soutěž hudebníků Radegast Líheň začíná už tento týden!

Už tento týden se rozběhne zřejmě největší soutěž amatérských hudebníků v České republice – Radegast Líheň 2009. Celkem v ní jen v základních kolech vystoupí během dvou měsíců ve třech klubech na Ostravsku 54 skupin a soutěž bude čítat celkem 25 koncertních kol! Vše vyvrcholí velkých šestičlenným finále na konci dubna.

Akce tradičně podporovaná pivovarem Radegast a nesoucí jeho jméno, vznikla před osmi lety v Havířově a z tohoto města se za jeho podpory postupně rozšířila do celého regionu. V loňském roce probíhala vystoupení tradičně v havířovském Jazz clubu, v ostravském klubu Templ a frýdeckomísteckém Stounu. Letos se rozhodli pořadatelé z havířovské produkční agentury Viking agency spojit místo se Stounem s druhým slovutným ostravským klubem Garage. „S ostravskými kluby je výborná spolupráce a také zájem o soutěž nám v Ostravě naznačuje, že zde má své místo. Proto jsme k místu zrodu tradičnímu Jazz clubu v Havířově a klubu Templ po dohodě přibrali nádherný stylový klub Garage v Ostravě-Martinově,“ vysvětlují pořadatelé. V těchto třech tak od posledního týdne v únoru proběhne soutěž, která má rok od roku stoupající úroveň. Každoročně se do ní hlásí na dvě stě skupin z celé České republiky a jejich výjezdy za koncerty na Ostravsko rozhodně mají smysl.

„Těší nás, že hudebníci pochopili, že je tato soutěž skutečně férová. Všechny obdobné soutěže po republice nechávaly rozhodovat o postupujících a vítězích návštěvníky klubů, případně se rozhodovalo na internetových stránkách hlasování. Toto jsme rozhodně zavrhli, protože to vždy upřednostnilo místní soubor oproti přespolním, případně rozhodovala ochota kamarádů kapel hlasovat na internetu v pravý čas. My jsme se rozhodli mezi prvními jít cestou odborné poroty a u tohoto modelu hodláme zůstat,“ vysvětlují Vikingové s tím, že počet porotců postupně roste směrem k finále, kde rozhoduje až dvacet členů!

Vše ale musí začít prvním kolem, které vypukne už tento týden vždy od devatenácti hodin ve zmíněných klubech. Vstup je zdarma a tak se očekává hojná účast. V Ostravě se v úterý utkají v klubu Templ kapely: Morning star (Nový Jičín), Square Wheel (Ostrava) a Venefica (Olomouc), ve středu v klubu Garage kapely LÍHeň (Frýdek-Místek), Dum Spiro (Ostrava) a Memphis (Hradec Králové) a ve čtvrtek v havířovském Jazz clubu Stonefree (Frýdek-Místek), Bagpipers (Frenštát pod Radhoštěm) a Progresivní překližka (Havířov).

Soutěž, která probíhá na Ostravsku již sedm let a patří k jedněm z nejstarších nabízí hudebníkům nejen možnost přímé konfrontace s hudebníky z celé země formou vystoupení v ostravských klubech, ale přináší i řadu zajímavých cen. Už samo vystoupení v TOP klubech na Ostravsku by mohlo být odměnou, ale pořadatelé jdou mnohem dál – od zajištění týdne stráveného v profi nahrávacím studiu Woodman, přes propagaci v rámci i-legalne.cz a dalších mediálních projektech, přes hudební výbavu, trika s logem kapely až po zajištění vystoupení na největších festivalech a akcích na Ostravsku. „Doufáme, že stejně jako my jsme se soutěži věnovali v přípravě, budou ji podporovat i fanoušci dobré muziky svou návštěvou jednotlivých kol. Podrobný program už dopředu získají vždy na stránkách hlavního mediálního partnera tiskoviny Deník, ve vysílání rádia Hey, nebo na stránkáchwww.lihen.cz,“ dodávají pořadatelé.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.