Fanoušci United Islands už poslali rekordní sumu

  • Fanoušci United Islands už poslali rekordní sumu
    • 15.05.2014
    • Tisk

    Festival United Islands pokořil rekord v českém crowdfundingu, který dosud držela skupina Mňága a Žďorp. Fanoušci „Ostrovů“, hudební přehlídky, která na webu Hithit.cz vybírá peníze na zajištění pódia v Kinského zahradě, organizátorům festivalu poslali už téměř 600 tisíc korun.

    Sdílejte článek:

Víc než tisíc sto hudebních fanoušků dosud přispělo na organizaci multižánrového festivalu United Islands v Kinského zahradě, podle organizátorů nejhezčí zahrady v Praze.

K úterku 13. května bylo na sbírkovém kontě přes 600 tisíc korun, tedy víc než třetina z cílové částky 1 milion 600 tisíc korun.

Jeden z pořadatelů festivalu David Gaydečka k tomu říká: „Věříme ve smysl United Islands of Prague, věříme příznivcům myšlenky hudebního festivalu v ulicích a parcích Prahy. Je to skvělá zpráva, že jsme překonali dosavadní rekord v crowdfundingu v ČR, ale bohužel to zatím nic neznamená, neboť podle pravidel musíme nasbírat částku celou, aby ji bylo možné pro festival použít. Každopádně moc děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojují a doufáme, že jim minimálně skvělou odměnou bude osobní účast na akci… pokud to dopadne!““

Do konce sbírky na www.hithit.cz/u­nitedislands zbývá ještě třináct dní.

To je podle provozovatelů crowdfundingového portálu Hithit.cz ještě dost času na úspěšné dokončení projektu.

„Ze zkušenosti víme, že poslední dva týdny bývají nejhektičtější, k podpoře projektů se přidávají lidé, kteří dosud váhali,“ říká spolumajitel webu Pavel Eichler.

Pokud projekt United Islands dopadne dobře a organizátoři od fanoušků vyberou požadovanou částku, v Kinského zahradě vystoupí největší hvězdy festivalu Ella Eyre (UK) a Bajofondo (Arg) a řada dalších kapel z tuzemska i ze světa.

Veřejnou podporu sbírce vyjádřila spousta umělců, například hudebník Roman Holý a zpěvák Matěj Ruppert ze skupiny Monkey Business, houslista a moderátor Vojtěch Lavička, režisér Jakub Kohák nebo Jan a Matěj Homolovi z kapely Wohnout.

www.hradycz.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.