V plánu jsou dokumenty o Soundgarden a Black Sabbath

  • V plánu jsou dokumenty o Soundgarden a Black Sabbath Fotogalerie (10)
    • 12.05.2014
    • Tisk

    Společnosti „Banger Films“ se v poslední době opravdu daří. Nedávno dokončila dokument „Super Duper Alice Cooper“ a teď se už začíná soustředit na přípravu dalších dvou zajímavých filmů.

    Sdílejte článek:

Má jít o propracované dokumentární snímky, které budou pojednávat o slavných kapelách po nedávném reunionu – o Soundgarden a Black Sabbath.

Jeden z režisérů Reginald Harkema maganízu Bad Feeling řekl: „Soundgarden jsou mému fanouškovskému srdci hodně blízko. Jejich v podstatě punkové začátky a postupná přeměna v kapelu, která se stala hvězdou a pojmem v rockovém a metalovém světě. Trochu s tím ovšem bojuji.“

Film o Soundgarden je podle Harkemy zatím ve stádiu plánování a pracovat by se na něm mělo začít letos v létě.

Režisér také podotknul, že fakt, že bubeník Matt Cameron letos tráví spoustu času na turné s Pearl Jam vyvolal nutnost přijmout mnohé výzvy.

Podařilo se ale domluvit, že Cameron bude po ruce na několika klíčových koncertech, a tak by jeho vytížení nemělo tvorbu filmu nijak ohrozit nebo narušit.

Filmaři se chtějí zaměřit hlavně na působení Soundgarden v půlce 90. let až po dobu, kdy se kapela rozpadla. Navázat pak chtějí jejím reunionem.

„Museli si projít spoustou nepříjemnoustí, takže materiálu bude spousta, bude spousta věcí, ve kterých se můžeme pitvat. Můžeme se vrátit o řadu let zpátky a zjistit, v jakém byli tehdy emocionálním rozpoložení,“ dodává režisér.

Co se týká projektu věnovanému Black Sabbath, o tom se zatím moc neví.

Další režisér, který působí ve společnosti Banger Films, Scott McFayden, pouze potvrdil, že na dokumentu o legendární heavy metalové kapele začne pracovat letos v létě.

Z dílny společosti tedy pochází už zmíněný čerstvý dokument Super Duper Alice Cooper, který už promítala řada kin po celém světě a od 27. května bude k dispozici na DVD a blu-rayi.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze