Aleš Brichta Trio už brzo vydá nové rock-popové album

  • Aleš Brichta Trio už brzo vydá nové rock-popové album Fotogalerie (3)
    • 09.05.2014
    • Tisk

    Aleš Brichta nahrál novinkové album nazvané „Papírovej drak“, které chce vydat už začátkem příštího měsíce. Půjde o nástupce úspěšného a trochu kontroverzního počinu „Údolí sviní“.

    Sdílejte článek:

Novinka Papírovej drak se pohybuje na hranici mezi rockem a popem.

Na své si přijdou všichni fanoušci Aleše Brichty.

Vyznavače tvrdší polohy uspokojí songy „Kriploid“, „Překážková dráha“ nebo „Půjčovna vrahů“. Tradičně hitové ambice mají lyričtější písně „Papírovej drak“, „Ve stínu svíčky“, „Náhrdelník z mušlí“ a coververze „Superhero“ (Ja neverju v chudesa).

Brichtovi a spol se obzvlášť výjimečně vydařily také dvě další předělávky – „countryovka“ „Shane“ a „Astrolog“ od Vladimíra Merty. Album vzniklo v hudební produkci Brichtova souputníka Zdeňka Vlče a zvukového mistra Petra Kovandy.

Všechny původní písně (i převzatou „Superhero“) otextoval sám Aleš Brichta. Původní hudbu (až na skladbu „Kriploid“) složil Zdeněk Vlč.

Připomeňme, že Aleš Brichta je český zpěvák, textař, skladatel a autor výtvarných návrhů.

V roce 1982 založil s Jiřím Urbanem a Miroslavem Nedvědem legendární skupinu Arakain, kterou opustil po dvaceti letech v roce 2002.

Už souběžně s působením v kapele vydal několik sólových nahrávek.

V roce 2005 založil kapelu ABBAND (Aleš Brichta Band), do které sdružil dřívější spolupracovníky Mirka Macha a Karla Adama.

V roce 2011 se ABBAND přetransformoval na Aleš Brichta Project.

Paralelně Brichta vystupuje se Zdeňkem Vlčem a Davidem Vaňkem v komornější sestavě pod názvem Aleš Brichta Trio. Aleš Brichta se podílel na celkem 41 albech.

Prodal přes milion zvukových nosičů. Mezi ty nejslavnější sólové patří alba Růže pro Algernon, Ráno ve dveřích armády spásy a Legendy.

Vedle coverů „Slečna závist“ a „Dívka s perlami ve vlasech“ patří k jeho nejznámějším písním třeba „Barák na vodstřel“, „Nechte vlajky vlát“, „Deratizér“, „Zemřít je nepovinný“ nebo „Lásky jedný plavovlásky“.

www.brichta.cz

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.