RGM Live Space - zná složení kapel prvního koncertu základního kola

RGM Live Space  už zná složení první pětice kapel (celkem 25 skupin), které otevře veřejnou část soutěže koncertem ve Velkém sálu Akropole ve středu 11. února 2009. Začíná se v 18:00, vstup je zdarma a hned po ukončení koncertu lze na místě dát hlas svému favoritovi do připravených boxů.
Z tohoto „koncertního souboje“ , kdy se utkají The Roads, Reskata, The Chruščov, Doowhenblade a Living Room, postoupí 2 vítězové (poroty a diváků), v případě shody 1 vítěz. Tento princip je zachován i pro všechna další kola RGM Live Space.
TV Óčko odvysílá premiérově záznam v sobotu 28. února ve 20:00 a zopakuje 3.3. ve 20:00 a 8.3. ve 14:30 (stejně tak jako všechny další koncerty v rámci RGM Live Space).
Další soutěžící skupiny, které vyhověly náročným uším odborné poroty a postoupily do záklaních kol, budou koncertovat opět v Akropoli, a to 11.3., 15.4., 13.5. a 10.6. 2009. Jejich složení pro konkrétní dny budou postupně zveřejňovány.
Hlasování o postupujících kapelách: proběhne přímo v místě konání koncertů v Akropoli formou lístečků do hlasovacích boxů a po koncertech formou sms (tvar Kapela 1 –5, sms na číslo 900 11 07 pro ČR, cena jedné sms 7 Kč , pro SR ve stejném tvaru na číslo 6661, cena jedné sms 0,199 EUR pro SR). Hlasovat lze ihned po koncertu do konce vysílání první reprízy záznamu koncertu na TV Óčko. Podrobnější info na www.rgmlivespace.cz.
Stručné informace o všech 25 postupujících kapelách budou postupně uveřejňovány na www.rgmlivespace.cz . Informace o kapelách pro první koncert naleznete v příloze.
Podrobnější a pravidelně aktualizované informace naleznete na – www.rgmlivespace.cz nebo www.rgm.cz .
Složení odborné poroty soutěže RGM Live Space:
předseda Pavel Anděl, Jiří Balvín (TV Televize Óčko), Martin Rigler (Rádio Kiss), Petr Dokládal (Export Manager RGM Entertainment s.r.o.) a renomovaní hudebníci Jan Ponocný, Jan Čechtický, Milan Cais a Michal Dvořák.
 

Line up 1, Velký sál Paláce Akropolis, 11.2.2009

**
**

The Roads
Zkušená českolipsko-britsko-pražská poprocková partička se dala dohromady v roce 2006. Frontman a zpěvák Ray si přinesl sebou ze své domoviny (severoanglické město Grimsby) melodické nápady a schopnost porozumět řeči hudby. Jako jedny z prvních nahrávek vznikly The Colours Of You a She´s My Cure, se kterými se dostala kapela do semifinále Coca-cola pop star 2007. Po absolvování česko-německého miniturné s britskými Myriad Creatures se začali připravovat pod taktovkou zkušeného Martina Ledviny (Marek Ztracený, Lenka Dusilová, Aneta Langerová) na natočení dema, kde by se měl objevit set nejlepších skladeb ze stávajícího repertoáru. Více info o The Roads nahttp://bandzone.cz/theroadsnebo nahttp://www.the­roads.cz/.
The Roads jsou: Ray – zpěv, Šimon – klavír, Ondra – basa, None – bicí, Ondřej – kytara

**
**

Doowhenblade
Doowhenblade založili Matěj Macek a Jan Salanský v roce 2005 v Liberci. Během několika let se kapela Doowhenblade (také dwb) rozrostla a počet členů se nyní ustálil na čísle osm. Baví je hrát skapunk a snaží se o to ze všech sil. Více info o Doowhenblade nahttp://bandzone.cz/doowhenblade
nebo nahttp://www.dwb-band.cz/ .
Doowenblade jsou:Matěj Macek – bicí, Jan Salanský – kytara, Štěpán Bärtl – baskytara, Marek Čechák – klávesy, Václav Novotný – zpěv, Petr Svoboda – trubka, Lucie Blažková – trombon, Jiří Prýmek – alt saxofon

**
**

Reskata
Kapela výjimečná nejen svým složením. Jde o čistě ženskou elektro-popovou záležitost. Čtveřice dívek z Prahy už má za sebou mnohé hudební a koncertní zkušenosti a to nejen u nás. Počátky existence Reskaty sahají do roku 2004. V roce 2007 se jim podařilo natočit první EP “Another Place”, na kterém hostoval i kytarista Hiram Bullock. Reskata koncertuje v Čechách, ale hrála i v Londýně, Bournemouthu, Bruselu, v Ženevě na Gena Festivalu nebo ve Francii v rámci festivalu EuropaVox, etc. Skupina Reskata není nováčkem na české hudební scéně, o čemž svědčí některé jejich umístění v žebříčcích či další ocenění. Více info o Reskatě nahttp://bandzone.cz/reskata nebo nahttp://www.reskata.com.
Reskatajsou: Eli Faicová- zpěv, Blanka Maderová -kytara, klávesy, vokály,Kristýna Slomková- bicí,Markéta Slomková– baskytara.

**
**

Living Room
Pražská skupina Living Room prožívá comeback na českou hudební scénu. Nejsou žádní začátečníci. Promo CD Sofa Songs jim vyšlo už v roce 2004, EP Fireworks v roce 2005 a CD Trendsetters, First Movers and Fast Followers v roce 2006. Vloni vydali zatím poslední kousek EP Fast Money, který slouží jako ukázka toho, kam se „obýváková kapela“ posunula v tvorbě od doby svého vzniku (2003) až po současnost.
Více info o Living Room nahttp://bandzone.cz/livingrooma nahttp://www.livingroom.cz/.
Složení kapely nebylo dostupné.

**
**

The Chruščov
Čtyřčlenná kapela původem z Ústí nad Labem hraje rock-crossover a vznikla v roce 2007. V témže roce natočili demo a stihli koncertovat na několika stěžejních klubových scénách.
Více info o The Chruščov nahttp://bandzone.cz/thechruscova nahttp://thechruscov.klaska.net/.
The Chruščov jsou: Elen Berešová – zpěv, Filip Hajný – baskytara, Lukáš Vaněček – bicí, Zbyněk Hasse – kytara

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze