The Who čeká turné k 50. výročí, možná bude nová deska

  • The Who čeká turné k 50. výročí, možná bude nová deska Fotogalerie (4)
    • 18.04.2014
    • Tisk

    Legendární The Who vyrazí koncem letošního roku na turné, na němž oslaví padesát let fungování. Koncertní šňůra odstartuje kolem Vánoc ve Velké Británii.

    Sdílejte článek:

Pak se The Who přesunou do severní Ameriky.

„Bude to světové turné,“ řekl kytarista a skladatel Pete Townshend magazínu Billboard.

„Z koncertování nijak nešílím, jsem v dobré kondici a jakmile začnu hrát – a jsem v tom pořád dost dobrý – hodně si to užívám,“ dodal.

A zdá se, že je také velká šance, že se od The Who dočkáme vydání nové muziky.

„Snažím se projít výsledky asi 20ti tisíc hodin práce, ze které vzešla spousta různé muziky,“ uvedl Townshend.

„Vytáhnu nějaké písničky, co jsem složil pro Floss (jeho dlouhodobý boční projekt) a předám je Rogerovi (Daltreymu), abychom zjistili, jestli máme dost materiálu na vydání alba. Může to být ve finále jen velká ztráta času, ale já doufám, že se nám podaří dát dohromady novou desku.“

Jejich zatím poslední turné Quadrophenia and More probíhalo v letech 2012 a 2013 na oslavu kulatého výročí významného alba z roku 1973.

S novou muzikou The Who naposledy vyrazili na šňůru v letech 2006 a 2007. Tehdy to bylo na podporu nahrávky Endless Wire a odehráli celkem 112 koncertů.

Oficiálně kapela slaví 50 let existence v letošním roce, přestože Townshend, Daltrey a baskytarista John Entwistle společně začali vystupovat už v roce 1961.

Tehdy působili pod názvem Detours, následně se chvíli jmenovali The Who, pak High Numbers, aby se po pár letech znovu vrátili k názvu The Who, který už jim zůstal.

Už několikrát vyrazili na „poslední turné“, poprvé to bylo v roce 1982.

„Na padesátku jsem připravený. V květnu mi bude 69, všichni mí přátelé se potýkají s nemocemi nebo umírají. Věděl jsem, že to přijde. Budu šťastný, když dokážu lidem nabídnout něco, co učiní šťastnými je. Bude to vyžadovat velké přípravy a já doufám, že tak odstartují další věci, kterých jsme ještě schopní,“ prohlásil také kytarista a skladatel Townshend.

Ten taky společně se skladatelem Nathanem Barrem vytvořil skladbu, která bude mít 20. dubna premiéru v seriálu The Americans.

Remixová podoba Townshendova velkého sólového hitu "Let My Love Open the Door** se zase objevila v úvodním dílu nové série seriálu Californication a minulý týden vyšla na soundtracku.

Daltrey a a bývalý kytarista kapely Dr. Feelgood Wilko Johnson právě vydali album Going Back Home.

Jak to The Who šlo na koncertech v době, kdy byli ještě mladíci, si můžete připomenout ze záznamu jejich legendárního vystoupení na akci Isle of Wight Festival z roku 1970:


Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.