Britští Muse začnou už brzo pracovat na novém albu

  • Britští Muse začnou už brzo pracovat na novém albu Fotogalerie (4)
    • 16.04.2014
    • Tisk

    Britské trio Muse patřilo k velkému výčtu kapel a interpretů, kteří o uplynulém víkendu vystoupili na americkém Coachella festivalu.

    Sdílejte článek:

Něco málo k plánům, které mají Muse připravené na nejbližší dobu, prozradil bubeník Dominic Howard.

„V květnu se chceme vrátit a začít pracovat na nějakém novém materiálu, takže myslím, že letos začneme nahrávat,“ řekl redakci rádia KROQ.

„Pokud stihneme něco vydat ještě letos, bude to super, ale definitivně to bude nejpozději začátkem příštího roku,“ dodal.

Už v prosinci se frontman Matt Bellamy v rozhovoru pro magazín Rolling Stone zmínil o tom, že Muse na nástupci počinu The 2nd Law z roku 2012 začali pracovat.

Tehdy uvedl, že to bylo hned poté, co odehráli velký koncert na olympijském stadionu v Římě, kde také pořídili záznam show, jenž později vydali na CD a DVD.

Bellamy naznačil, že nový materiál by mohl být jakýmsi návratem ke kořenům.

„Cítím, že na příští desce bychom se měli oprostit od věcí, se kterými jsme experimentovali na posledních dvou studiových albech, tzn. od elektroniky, symfonií, orchestrálních prvků a tak dále. Myslím, že by bylo hezké si připomenout základy toho, kdo jsme.“

Před pár dny Muse zavzpomínali na minulost, když na koncertě v Sao Paolu zahráli song „Lithium“ od Nirvany, aby tak připomněli dvacáté výročí smrti jejího frontmana Kurta Cobaina.

Na víkendovém Coachella festivalu to zopakovali.

„Masivně nás ovlivnili v době, kdy jsme vyrůstali,“ řekl bubeník Howard KROQ.

„Oni jsou jedním z hlavních důvodů, proč jsme začali hrát na hudební nástroje a založili kapelu. Myslím, že stejný vliv měli na miliony dalších lidí a že díky nim vznikla celá řada kapel.“


Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze