Pojišťovna roku poosmé...

Málokdo si připouští, že je potenciálně neustále vystavován rozličným rizikům, ohrožením a nebezpečím. A málokdo cíleně vyhledává ten nejspolehlivější způsob, jak minimalizovat případné důsledky nastalé škody, pohromy či neštěstí, tedy uzavřít adekvátní pojištění. Pojištění je povětšinou vnímáno spíše jako nutné zlo, ovšem jenom do té doby, než zažijeme šok ze škody.

Ocenit pojišťovny, které se opravdu umějí zhostit svého poslání na vysoké úrovni, je smyslem ankety Pojišťovna roku. Těmi nejpovolanějšími hodnotiteli v této anketě jsou již poosmé pojišťovací makléři. Proč jsou nejpovolanější? Protože již z povahy své profese vybírají pro své klienty nejvhodnějšího pojistitele a navíc i podle zákona jsou povinni provádět analýzu dostatečného spektra pojistných produktů, aby byli schopni klientům doporučit to, co je pro uspokojení jejich pojistných potřeb a zájmů nejvhodnější.

Snahou pořadatele ankety, jímž je Asociace českých pojišťovacích makléřů, je dosáhnout maximální objektivnosti hodnocení a zároveň stimulovat co největší počet pojistitelů k aktivní účasti. Cílem je postupně vybudovat základ budoucí jednotné vrcholné společenské akce celého českého pojistného trhu, jaká je obvyklá v řadě evropských zemí s oceněním dalších vyznaných subjektů.

S touto vizí byla pro osmý ročník ankety opět pozměněna pravidla. Na základě souhrnu od všech hodnotitelů (registr dnes již zahrnuje na 560 pojišťovacích makléřů, převážně právnických osob) budou vyhlášeny: Pojišťovna roku 2007 v neživotním pojištění, Pojišťovna roku 2007 v životním pojištění a Pojišťovna roku 2007 – specializovaný pojistitel a u každé z nich také řada dílčích kategorií, a rovněž Pojistný produkt roku.


Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.