Rock For People oslaví jubileum i v Českém Brodu

  • Rock For People oslaví jubileum i v Českém Brodu Fotogalerie (3)
    • 21.03.2014
    • Tisk

    Někteří z návštěvníků festivalu Rock for People možná netuší, že jeho kořeny nejsou na dnes už tradičním místě v Hradci Králové, ale že všechno před lety začalo v Českém Brodu.

    Sdílejte článek:

Právě tam se před dvaceti lety začala psát historie jednoho z největších tuzemských hudebních open air festivalů.

Druhé kulaté výročí se proto pořadatelé rozhodli oslavit mimo jiné také jednodenním vzpomínkovým festivalem na původním místě konání.

Na dvou pódiích vystoupí v areálu českobrodského stadiónu 12 českých kapel, které jsou s Rock for People neodmyslitelně spjaty.

Třeba Medvěd 009 vystupovali hned na prvním ročníku, Tata Bojs nebo Hudba Praha na druhém, tedy v roce 1996, a takhle by se dalo pokračovat.

Pořadatelé se chystají do příprav a vzpomínání aktivně zapojit nejen kapely, ale i všechny příznivce a pamětníky uplynulých ročníků festivalu – součástí areálu tak bude i muzeum Rock for People.

Jeden ze zakladatelů festivalu, Petr Fořt, vypráví o jeho začátcích: „Za těch prvních 12 let v Českém Brodě od roku 1995 jsme si toho zažili opravdu nepočítaně. Leckdy nám připravilo nečekané historky počasí, jindy návštěvníci, pracanti ze zákulisí, ale také třeba závistivci a škodiči…“

A s úsměvem vzpomíná i na první střet s realitou světa rozpočtů, daní a financí: „Výtěžek z prvního ročníku na Bylanský dětský ústav přinesl postiženým dětem pec na keramiku a hrnčířský kruh a my měli dobrý pocit. Ale po čase jsme zjistili, že jsme si měli něco schovat na daně. Od té doby jsme se museli začít učit pracovat se zákony, účetnictvím a jinými nezbednostmi, které byly tak trochu za hranicí našich tehdejších svobodomyslných představ.“

Narozeninový Rock For People v Českém Brodě proběhne 23. srpna 2014 od 12:00 hodin.

Vstupenky jsou k dispozici na www.ticketsforpeople.cz. Prvních 500 za 350 korun, dalších 1500 kusů pak za 400 korun.

www.rockforpeople.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze