Už se ví, kdy Broadway uvede Stingův muzikál

  • Už se ví, kdy Broadway uvede Stingův muzikál Fotogalerie (5)
    • 14.02.2014
    • Tisk

    Divadelní dílo zpěváka a skladatele Stinga našlo prestižní „přístav“. Muzikál „The Last Ship“ se totiž bude už od letošního podzimu hrát na Broadwayi.

    Sdílejte článek:

Producent Jeffrey Seller potvrdil, že se show inspirovaná Stingovými vzpomínkami na doby, kdy vyrůstal v loďařské komunitě na severovýchodě Anglie, začne zkoušet od 30. září.

Útočiště našla v prostorách Neil Simon Theatre, kde bude mít slavnostní premiéru 26. října 2014.

„Máme slova, máme hudbu, je nejvyšší čas dát dohromady celou hru. Moc se na tu práci těšíme,“ uvedl Seller, který dříve získal prestižní cenu Tony Award za muzikály Rent, Avenue Q a In the Heights.

Příběh se točí kolem muže z pobřežního města, který čtrnáct let cestuje po světě. Když se vrátí, zjistí, že přístav je v troskách a jeho láska se zasnoubila s někým jiným.

Sting na tomto muzikálu pracoval po dobu čtyř let.

„Lidé se mě ptají, jestli jde o autobiografii. Na to můžu odpovědět, že muzikál je emocionálně autobiografický, ale není to životopis v pravém slova smyslu,“ vysvětluje producent.

„V The Last Ship není žádný rockový zpěvák. Určitě se ale Sting inspiroval jeho mládím a pracuje se spoustou emocí, se kterými se všichni v průběhu života setkáváme,“ upřesňuje.

Režie se ujme Joe Mantello a choreografii dostal na starost Steven Hoggett, který spolupracoval i na nám dobře známém muzikálu Once.

Před tím, než muzikál The Last Ship uvede Broadway, dočká se už v létě světové premiéry v Chicagu v divadle Bank of America Theatre.

Hlavní roli dostal Michael Esper, který vystupoval také v muzikálu American Idiot s muzikou od Green Day.

Titulní ženská role připadla irské zpěvačce a herečce Rachel Tucker, která v Londýně zazářila v muzikálu Wicked.

Sting, držitel šestnácti cen Grammy, loni vydal album The Last Ship inspirované připravovanou show.

Ze skladeb na této desce také sestavil setlist speciálního koncertu, jehož záznam 21. února odvysílá americká televizní stanice PBS.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.