Režisér Tim Burton uvede v Praze hudbu z jeho filmů

  • Režisér Tim Burton uvede v Praze hudbu z jeho filmů
    • 13.02.2014
    • Tisk

    Americký filmový režisér, scénárista a výtvarník Tim Burton v Praze 25. března 2014 uvede koncert filmové hudby jeho dvorního skladatele Dannyho Elfmana.

    Sdílejte článek:

Oba tvůrci se ojedinělé události ve Smetanově síni Obecního domu v Praze osobně zúčastní.

Hudbu z filmů Tima Burtona zahraje Český národní symfonický orchestr s dirigentem Johnem Maucerim.

Projekt byl poprvé uveden 7. října 2013 v britské Royal Albert Hall a Praha je po Londýnu, Los Angeles a Vancouveru čtvrtou světovou metropolí, kde se dílo představí.

V programu zazní hudební koláže z Burtonových filmů Batman, Karlík a továrna na čokoládu, Velká ryba, Střihoruký Edward, Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Ospalá díra, Planeta opic, Beetlejuice nebo Frankenweenie: Domácí mazlíček.

Součástí večera bude velkoplošná projekce režisérových skic a storyboardů.

Tim Burton angažoval Dannyho Elfmana pro filmovou hudbu k prvnímu hranému celovečernímu filmu Pee-Weeho velké dobrodružství (1985).

Od té doby jsou Elfmanovy skladby nedílnou součástí jeho filmů.

Byl čtyřikrát oceněn na festivalu v Benátkách, je držitelem ceny EmmyZlatého glóbu.

Danny Elfman se stal mimo jiné tvůrcem hudby k úvodní znělce kresleného seriálu Simpsonovi a zkomponoval hudbu k filmům Dobrý Will Hunting, Muži v černém nebo Spider-Man.

Čtyřikrát byl nominován na Oscara a získal cenu Grammy.

Dirigent John Mauceri je žákem Leonarda Bernsteina, dirigoval v operních domech v Londýně, Washinghtonu i na newyorské Broadwayi.

Byl oceněn Grammy, Tony a Emmy.

Vstupenky na koncert Hudba Dannyho Elfmana z filmů Tima Burtona budou v prodeji od 21. ledna u Českého národního orchestru v cenách od 900 do 2 500 korun.

www.pragueproms.cz

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.