Dan Bárta bude pokračovat v koncertním turné Maraton(ika)

  • Dan Bárta bude pokračovat v koncertním turné Maraton(ika) Fotogalerie (1)
    • 12.02.2014
    • Tisk

    Dan Bárta se skupinou Illustratosphere na podzim vydal po pětileté pauze čtvrtou řadovou desku „Maratonika“ a představil ji na stejnojmenném turné, jež čítalo čtyřicet koncertů v českých i slovenských městech.

    Sdílejte článek:

Vyprodané kluby a sály kulturních domů i sedmitisícový náklad alba předčily jeho tajná přání.

Koncertní turné Dana Bárty a spol proto bude pokračovat i v letošním roce.

Když zpěvák před rokem se spoluhráči Filipem Jelínkem, Mirkem Chyškou, Robertem Balzarem a Jirkou Slavíčkem začal pracovat na novém CD, tušil, že to bude běh na dlouhou trať.

Cílová rovinka se přesto s poledním prosincovým koncertem zdála na dohled. Opak byl ale pravdou. Nadšené reakce fanoušků a pozitivní kritika, včetně několika nominací na hudební ceny se zasloužily o to, že se slovní hříčka s přirovnáním k vytrvalostní disciplíně stala výstižnější, než Dan Bárta původně zamýšlel.

„Dlouho jsme nehráli, změnili sestavu, měli jsme hodně koncertů a novou desku, takže lidí přišlo víc. Ale je skvělý, že na ty nový písničky reagovali okamžitě. Dřív, když jsme hrávali věci, který lidi ještě neznali, tak si museli nějaký čas zvykat,“ rekapituluje Bárta loňské turné.

A vysvětluje: „A teď to bylo tak, že to prostě vzali celý, a měl jsem fakt upřímně pocit, že se jim to líbí a že je naše současný směřování baví,“ rekapituluje skromně Bárta loňské turné.

V průběhu následujících měsíců na ně naváže dalších jednadvacet koncertů.

První se uskuteční v pondělí 17. února v Přerově, ten zatím poslední, který zároveň odstartuje festivalovou sezonu, je v plánu 13. května v Táboře.

A přestože do začátku šňůry zbývá ještě pár dní, v poklusu je činorodý zpěvák už teď.

„Kromě jarně-zimní Maratoniky připravuju s Alešem Dolným podklady pro atlas vážek, dělám s Mírou Chyškou na muzice k novému filmu Karla Janáka a mezitím je spousta jiný práce. Takže myslím, že můj nejbližší pracovní den bude pracovní,“ směje se Dan Bárta.

Vstupenky na koncerty jsou k dispozici v místě konání jednotlivých koncertů nebo v obvyklých předprodejích.

www.danbarta.cz

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.