Sensation Black & White se pod vedením The Hives uskuteční v Roxy

 
vy blázínci! Co jste až doteď dělali se svým časem? Seděli doma a pojídali hory chipsů? Nudili se doma u přenosů první fotbalové ligy? Snažili se vsugerovat si, že takzvaná „moderní rocková hudba“ bez jakýchkoliv silných riffů může být něčím zajímavým?
Lidi, to je,**jako byste ve svém světě viděli jen samé trapné barvy, jako béžovou nebo pastelově růžovou! Poslední dva roky jste se cítili vyčerpaně, váš život pomalu ztratil smysl a veškerou šťávu. Stop! My víme, bylo to o ničem, ale aspoň teď o to víc oceníte návrat starých dobrých časů. A ty se vracejí jen a pouze ve dvou barvách: v ČERNÉ a BÍLÉ!!!
THE HIVES, nositelé tohoto perfektně vyváženého barevného schématu, se od nás odloučili na příliš dlouhou dobu. Odešli stejně jako Kristián, ale teď se vrací stejně černobílí jako předtím, dokonce možná i o trochu víc.
THE HIVES právě udělali desku, kde najdete vše, za co jste je vždycky milovali – tuny energie, průrazné riffy, faktor zábavy na maximu atd. atd. atd. – přitom se ale posouvají dál, znějí nově, jejich písničky jsou delší a v podstatě odlišné od čehokoliv, co jste od těchto Švédů dosud slyšeli.Skoro byste mohli říct, že je to jako přejít z černobílé na barevnou televizi, přičemž nesmíme zapomínat, že THE HIVES ve skutečnosti JSOU černobílí, takže takové přirovnání by nás jedině zmátlo.

K lepší orientaci vám snad pomůže název jejich zbrusu nové desky: ‘THE BLACK & WHITE ALBUM’!!

Zpěvák Howlin’ Pelle Almqvist říká: “Když nám bylo 17, tak jsme si řekli, že uděláme tři alba, pokaždé půlhodinovou smršť dravého punk-rocku. A to jsme taky splnili s naší třetí deskou ‘Tyrannosaurus Hives’. Tentokrát jsme už nechtěli 12 rychlých vypalovaček a pak konec. To by už bylo počtvrté. Alba plánujeme po trojicích, a tak jsou tu teď pro nás nové časy a my jsme pro ně museli vymyslet nový plán.“
Nejdřív však trocha historie: THE HIVES poprvé uvedli svou kontrastní černobílou vizi rock’n’rollu koncem devadesátých let, kdy projížděli snad všechny kluby ve svém rodném Švédsku a v Německu až do roku 2001, který byl ve znaku nové vlny divokých rockových kapel jako The Strokes, White Stripes nebo právě THE HIVES. Jejich první dvě desky vyšly poté ještě znovu ve Velké Británii pohromadě na albu ‘Your New Favourite Band’, které nedostalo zlatou ani platinovou, ale rovnou diamantovou desku! Wow! Není divu, s hity jako ‘Supply And Demand’, ‘Main Offender’ a ‘Hate To Say I Told You So’!
Jestliže svět už předtím patřil THE HIVES, v roce 2004 se jim s třetím albem ‘Tyrannosaurus Hives’ podařilo zatlouct dobyvatelskou vlajku až do zemského jádra. Svou pověst nespoutaného rockového tornáda ještě potvrdili dalšími hity – ‘Walk Idiot Walk’, ‘Two-Timing Touch & Broken Bones’ a ‘A Little More For Little You’.
Aniž by to tehdy tušili, zárodek nové éry THE HIVES vznikl, už když v éře ‘Tyrannosaurus Hives’ kapela potkala Pharrella Williamse – producenta numero uno z neméně rozjetého světa hip hopu.
“Pharrell nám vždycky říkal, že by s námi chtěl natočit desku,” říká Howlin’ Pelle. “Pak jsme se pustili do našeho nového alba a nakonec nám došlo, že říct mu ano bude větší zábava, než ho pořád odmítat. Tentokrát máme desku u velkého vydavatelství – možná se jen nepokrytě chceme zaprodat světu velkých peněz. My tohle album ale vnímáme jako poslední opravdu rock’n’rollovou desku, kterou kdy nějaká obrovská nahrávací firma vydá. Tak by se do ní proto mohlo trochu zainvestovat.”

 

Pharrell je z Virginie ve Spojených státech a THE HIVES pocházejí ze švédského města Fagersta, ovšem hned, jak se tyto veličiny moderní zábavy daly dohromady, pracovaly spolu jako hodinový strojek. Dva rozdílné hudební elementy se spájejí tak jako černá a bílá na … ano, na desce ‘THE BLACK & WHITE ALBUM,’ která je teď už na cestě za mezinárodním megaúspěchem.

“Mysleli jsme si, že se na nás Pharrell vytasí se všemi těmi syntezátory a bicími automaty,” říká HP, “jenže on je teď strašně zapálený do rockové muziky, která je pro něj něčím novým. Začali jsme se bavit o Creedence Clearwater Revival a on začal ‘Hele, ty jsem včera viděl v teleshoppingu a zněli fakt úžasně!‘ To my jsme je poslouchali už odmala.“

“Byl tím úplně nedotčený. Nám stačilo, abychom zahráli nějaký akord na elektrickou kytaru a jeho to úplně dostalo. Když na vás někdo takhle reaguje, řeknete si, ‘Super! A dáme to ještě víc nahlas! Tohle je fakt švanda!’, a uděláte to znovu. Být s Pharrellem je fakt zábava.”
V minulých letech byli THE HIVES tak famózní díky náročné kolektivní spolupráci. Všech pět členů pilovalo písničky pohromadě na zkouškách a ve studiu často i mnoho týdnů, dokud s nimi každý z naší pětice hudebníků nebyl 100% spokojený. Pharrell pracuje úplně jinak.

“On radši nakousne 500 různých nápadů a sleduje, co se chytne,” komentuje kytarista Nicholaus Arson. “Přitom my jsme vždycky měli jeden nápad a přežvykovali ho donekonečna. S ním jsme dokázali písničku napsat během sedmi minut. Pharrell je vždycky ohromně zaměstnaný, neustále si při skládání hudby hraje s mobilem – možná v tu chvíli právě otevírá restauraci v Japonsku nebo navrhuje módní kolekci pro Jižní Ameriku. Pět minut chce, aby to znělo jako Stevie Wonder, pak ho zase napadne něco jiného.”

“Spolupráce s Pharrellem doopravdy nakopla celé natáčení,” vzpomíná Howlin’ Pelle.“Od té doby jsme se mnohem míň se vším trápili. Naši předchozí desku mám fakt rád, má v sobě jasný přímý směr. Tentokrát jsme ale spíš nad vším žasli a říkali ‘Jo, ale tohle je vlastně taky moc dobré….tohle taky! Proč bychom to nemohli dát všechno dohromady?’”
 
30.03.2008
Praha – Roxy
The Hives (SWE)
www.myspace.com/…ckupromotion
www.dsmacku.com

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.