ANTIGONA - Opera napumpovaná rockovou krví

Tato velmi zajímavá a hvězdně obsazená rocková opera měla svou první koncertní premiéru již v prosinci 2006. Její velký ohlas vybídl producenty k uskutečnění druhé premiéry 16. května 2007 ve zcela zaplněném pražském Kongresovém centru. Také světová operní diva Eva Urbanová si jeden z hitů této opery – „Slzy nedojmou“ – vybrala na své vánoční turné a za doprovodu Moravské filharmonie a pod taktovkou Varhana Orchestroviče Bauera jej předvedla se svými hosty nadšenému publiku.

 

Nyní rocková opera Antigona opět pokročila směrem ke svému divadelnímu ztvárnění a tak se opět můžeme těšit na překvapení 4. února 2008 od 19.00 hodin v podobě představení nazvaném Antigona UNPLUGGED v Divadle v Dlouhé, progresivním kulturním stánku ověnčeném několika cenami Thálie.

Příkladem hvězdného a skutečně pestrého obsazení tohoto dlouhodobého projektu rockové opery jsou rtuťovité vesmírňanky Marka Rybin a Žántí, drsný pozemšťan Honza Toužimský, neřízená střela Viktor Dyk nebo světová sopranistka Eva Urbanová.

Klasicky vzdělaný skladatel Milan Steigerwald a skvělá česká rocková zpěvačka Pavla Forest nejsou jen základem společné domácnosti a neortodoxní skupiny King Size. Uhrančivá hudba jejich rockové opery Antigona se silnými melodiemi rostla několik let pod jejich rukama až do rozměrů, které zasáhly nejen primátora Pavla Béma, který Antigoně opět udělil záštitu hl. m. Prahy, ale i světovou sopranistku Evu Urbanovou, naše rockové špičky i sólisty Národního divadla. Antigona se už letmo dotkla dokonce Dálného východu, Berlína či Metropolitní opery.
Chladnými nenechává ani další osobnosti a posluchače, jako rektorku VŠ MVVP, o.p.s. Doc. Ing. Juditu Štouračovou, CSc, která také projekt zaštítila, nebo studenty a pedagogy SUPŠ Praha či Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze.
 
Ve skvělém obsazení se v Divadle v Dlouhé představí nejen zmínění Viktor Dyk (zpěvák kultovní skupiny Dorota B.B., v současnosti sólista divadla Ta Fantastica), Žántí (Matahari), Kristýna Kudrnáčová (Chocolate Jesus), Honza Toužimský (zpěvák Arakainu), ale také Bára Zemanová, Jirka Azi Švec (frontman skupiny Temperamento) a další. „Zakládající“ soubor pod vedením dua Steigerwald – Forest doplňují i Daniela Langerová, Sanela Radovič, Petr Opava, Jan Macků, Miloš Kočí, Tom Chlad, Sbor pražských rockerů složený převážně ze studentů Ježkovy konzervatoře v Praze a doprovodná kapela : Milan Steigerwald (dirigent, klávesy), Daniel Franc, Jan Peš (kytary), Richard Scheufler (basové kytary), Richard Scheufler jr. (bicí, perkuse), Miloš Kočí (bicí, perkuse, ethno nástroje), Vojtěch Kudrnáč (perkuse, ethno nástroje) včetně smyčcového kvarteta hl. m. Prahy FOK. Pro Antigonu se rozhodla i mladá, velice nadějná operní diva – slovenská sopranistka Lívia Vénosová, stálý host Národního divadla v Praze.
 

Oproti prosincovému a květnovým představením soubor připravil a nastudoval živě hranou hudební složku na míru akustickým vlastnostem sálu Divadla v Dlouhé. V souladu se soudobým světovým trendem a inspirován tzv. unplugged verzemi koncertů známých kapel jako Metallica či Korn předvede v koncertní režijní koncepci Markéty Nešlehové a Pavly Forest akustickou ucelenou podobu díla. Režisérka Markéta Nešlehová kromě videoklipů jako např. klip „Slzy nedojmou“ připravuje i sběrný dokument o vzniku Antigony-rockopery.Texty a dramaturgie je nyní výhradně z pera .

 

Mezi zkouškami absolovoval soubor už několik koncertních představení – 2× v pražském Obecním domě a 3× pražském Kongresovém centru. Premiéry skončily skandováním publika a objednávkami na další vstupenky v českých prodejních sítích. I proto se rozhodli tvůrci pro další představení nazvané Antigona rock opera UNPLUGGED v Divadle v Dlouhé, která předznamenává další podobu a směřování díla a uskuteční se v neděli pondělí 4. února v pražském Divadle v Dlouhé ulici 39, Praha 1 v nové, unplugged živé koncertní podobě.

 
Kontakt a bližší informace:
http://www.antigona-rockopera.com/

Pavla Forest Forstová ing. arch.
Agentura Příkrý les/Steepforest, Břežany II/85, 282 01 Český Brod, 321672016, 603195440

   
Malá ochutnávka: odkaz na nový live videoklip písně „Slzy nedojmou“ z projektu Antigona-rockopera. Je v podání Viktora Dyka, Evy Urbanové, Honzy Toužimského z Arakainu, Pavly Forest a Sboru pražských rockerů za hardcoreového doprovodu rockové kapely Antigona-rockopera a Kvarteta Martinů.
 
Slzy nedojmou
hudba: Steigerwald,
text:
 
kamera: Vojtěch Drdácký, Roman Nešleha
střih: Miloslav Benka
režie: Markéta Nešlehová
 
video:
http://antigona-rockopera.com/…antigona.WMV
 
více o všem nawww.antigona-rockopera.com
 
fotky např. na:http://www.konstantin.cz/…6/index.html ,http://www.konstantin.cz/antigona/07/
   

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.