Line-up Mighty Sounds doplňují Dropkick Murphys

  • Line-up Mighty Sounds doplňují Dropkick Murphys Fotogalerie (9)
    • 24.01.2014
    • Tisk

    Festival Mighty Sounds oslaví desáté výročí mimo jiné také s irsko-americkými celtic punkovými velikány Dropkick Murphys.

    Sdílejte článek:

Dropkick Murphys se dali dohromady v roce 1996 v Quincy v Massachusetts ovlivnění řadou jejich hudebních oblíbenců, k nimž patřili např. Stiff Little Fingers, The Pogues, The Clash nebo třeba i Thin Lizzy.

Kariéru odstartovali nahrávkou Do Or Die, která stejně jako tři následující alba vyšla na pověstném labelu Tima AmstrongaRancid, tedy u Hellcat Records.

Původního zpěváka Mika McColgana, který s kapelou vystupoval do roku 2007, později nahradil frontman street punkových pionýrů The Bruisers Al Barr, který s Dropkick Murphys vystupuje dodnes.

Následovaly veleúspěšné desky The Meanest of Times (2007) a Going Out in Style (2011) a zatím poslední kousek z roku 2013 – Signed and Sealed in Blood.

Dropkick Murphys kvalitně reprezentují bostonskou scénu.

V jejich hudbě se prolínají irské kořeny s punk rockem nebo jeho subžánrem Oi!, ale i s celou škálou rockových elementů.

Na pódiu se objevili společně s Brucem Springsteenem, který si navíc zahostoval i na jejich albu Going Out in Style, a i když se to může někomu zdát nepředstavitelné, v roce 2009 otvírali koncert Aerosmith, se kterými si navíc střihli na pódiu hitovku „Dirty Water“.

Jejich hudba se taky objevila v několika filmech a z poměrně malé kapely, která kdysi předskakovala například Mighty Mighty Bostoness, se stala respektovaná legenda, jež se pravidelně objevuje na velkých festivalech.

Jen málokterá kapela této velikosti a tohoto žánru tak dobře vystihuje atmosféru Mighty Sounds. Její tvorba jde totiž napříč žánry.

Dropkick Murphys se stali ikonou uznávanou téměř všemi subkulturami a tvoří mezi nimi jakousi imaginární křižovatku, která je všechny propojuje.

www.mightysounds.cz
 

Podobní interpreti

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze