Brian May z Queen se nechává testovat na rakovinu

  • Brian May z Queen se nechává testovat na rakovinu
    • 03.01.2014
    • Tisk

    Britský kytarista Brian May prozradil, že dochází na sérii zdravotnických testů, které, jak doufá, vyloučí …

    Sdílejte článek:

Britský kytarista Brian May prozradil, že dochází na sérii zdravotnických testů, které, jak doufá, vyloučí, že by mohl mít rakovinu.

Hlavní muž skupiny Queen o tom ve vánočním čase informoval na jeho oficiální internetové stránce.

Uvedl, že lékaře vyhledal, protože ho už nějakou dobu sužovala palčivá bolest, kvůli níž nemohl po ránu ani vstát z postele.

Rentgeny podle prohlášení ukázaly „abnormality v kostech“ a Brian May teď čeká na další výsledky vyšetření.

„V průběhu vánočních svátků docházím na celou sérii vyšetření, rentgenů a krevních testů. Cílem je vyloučit, že bych mohl mít rakovinu. Když to slovo na ´r´ slyšíte, něco se ve vás děje… samozřejmě. Řada mých přátel s touto nemocí bojovala… a můj otec tuto bitvu prohrál, když mu bylo 66, tedy ve věku, ve kterém jsem teď já,“ píše Brian May.

„V posledních dnech tedy zažívám perné chvíle. Dobrá věc je ta, že můj lékař dokázal i teď, v čase vánočním, sestavit tým odborníků, kteří dělají maximum pro to, aby mě rychle o všem informovali a zjistili, co se děje… není to lehké období.“

May pak 30. prosince připsal také poděkování fanouškům za podporu: „Jsem dojatý, jak krásné vzkazy mi posíláte od chvíle, kdy jsem vám napsal o mých zdravotních problémech.“

A dodal: „Z mnoha důvodů mě to zaskočilo. Vůbec jsem si neuvědomoval, jak moc vám na mě záleží… je hezké to vědět a nevím, jak vám poděkovat. Vykouzlili jste mi úsměv na rtech. Netušil jsem, že to, že zmíním to slovo na ´r´, spustí takovou lavinu. Ukazuje se, že celá řada z vás s touto nemocí měla co dočinění, ať už osobně nebo v rodině či mezi přáteli, a stejně jako pro mě, i pro vás bylo obtížné něco takového sdílet. Vaše zkušenosti, kuráž, naděje a řešení mi hodně otevřely oči.“

May, který se aktivně podílí na kampani za záchranu jezevců a je kvalifikovaným astrofyzikem, dále potvrdil, že se při čekání na výsledky zdravotnických testů připravuje na koncertní turné.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.