Iron Maiden torrenty a sociální sítě k plánování tour nevyužili

  • Iron Maiden torrenty a sociální sítě k plánování tour nevyužili Fotogalerie (13)
    • 02.01.2014
    • Tisk

    Zástupce společnosti Musicmetric, která analyzuje data webů jako jsou BitTorrent a různé sociální …

    Sdílejte článek:

Zástupce společnosti Musicmetric, která analyzuje data webů jako jsou BitTorrent a různé sociální sítě, vyvrátil hojně rozšířené tvrzení, že britské heavy metalové legendy Iron Maiden použily analýzu této firmy k plánování koncertních turné.

Technický blog CiteWorld přišel 20. prosince s článkem, kde uvádí, že Iron Maiden použili data společnosti Musicmetric, konkrétně nalýzu BitTorrentu, která ukazovala místa, kde je muzika kapely nejoblíbenější.

Na základě těchto statistických dat pak prý Maideni naplánovali turné v Jižní Americe.

Vedoucí oddělení PR společnosti Musicmetric Andrew Teacher vydal oficiální prohlášení, kde uvádí, že firma nikdy s Iron Maiden přímo nespolupracovala a že článek uvedený na blogu CiteWorld je nepodložený.

„Nikdy jsme neuvedli ani nenaznačili, že by Iron Maiden používali naše analýzy k plánování turné,“ píše mluvčí Musicmetric.

A vysvětluje: „The Guardian korektně zveřejnil naše data, která ukazovala zájem o kapelu na BitTorrentu a sociálních sítích poté, co byli Iron Maiden vyhlášeni nejrychleji posilující firmou na londýnské burze. Chtěli jsme ukázat, proč se Maiden v tomto žebříčku vyšvihli tak vysoko. Poskytnutá data nabízejí zajímavý pohled na věc. Je z nich patrné, kolik fanoušků si kapela získala díky intenzivnímu koncertování v nových lokalitách. BitTorrent pak také potvrzuje, kde je hodně populární.“

„To přesně ukazuje, jak naše analýzy využívají managementy umělců a také různá vydavatelství ke zvýšení popularity jejich svěřenců,“ dodal zástupce Musicmetric.

Dále uvedl, že článek blogu CiteWorld mírně překroutil skutečnosti a udává, že data firmy posloužila jako podklad pro plánování turné Iron Maiden a pomohla tak kapele k úspěchu.

Skutečnost je ale taková, že naopak zjištěné analýzy dokládají, že kapela se už v daných regionech vysoké popularitě těšila dřív.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.