Frontman Lostprophets byl odsouzen k 35ti letům vězení

  • Frontman Lostprophets byl odsouzen k 35ti letům vězení Fotogalerie (1)
    • 19.12.2013
    • Tisk

    Zpěvák dnes už neexistující britské kapely Lostprophets Ian Watkins byl za sérii trestných činů souvisejících se sexuálním zneužíváním dětí odsouzen k trestu odnětí svobody v délce 35 let.

    Sdílejte článek:

Šestatřicetiletý Watkins byl uznán vinným ze spáchání celkem třinácti trestných činů včetně dvou, jejichž cílem bylo znásilnění nemluvněte.

Soud v Cardiffu o jeho vině rozhodl 29. listopadu. Včera, tedy ve středu 18. prosince 2013, vynesl rozsudek.

Za dobré chování by mohl bývalý frontman Lostprophets být propuštěn nejdříve poté, co si odpyká dvě třetiny stanoveného trestu.

Jeho dvě spolupachatelky, které nesmí být kvůli právním předpisům jmenovány, a tak se o nich referuje jako o „matce A“ a „matce B“, si mají za mřížemi odsedět 14 respektive 17 let.

Soudce John Royce označil Watkinse za manipulativního a nebezpečného sexuálního predátora, který využíval slávy k ukojení svého „nenasytného chtíče“.

Kriminalisté teď vyšetřují, jestli zpěvák nezneužíval děti také při koncertování v zahraničí. Zaměřují se na Německo a USA.

Během páchání trestných činů byl prý Watkins pod vlivem drog.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.