Kraftwerk přivezou na Pohodu 2014 speciální 3D show

  • Kraftwerk přivezou na Pohodu 2014 speciální 3D show Fotogalerie (20)
    • 16.12.2013
    • Tisk

    Němečtí průkopníci elektronické hudby Kraftwerk vystoupí na osmnáctém ročníku slovenského festivalu …

    Sdílejte článek:

Němečtí průkopníci elektronické hudby Kraftwerk vystoupí na osmnáctém ročníku slovenského festivalu Bažant Pohoda, který se na letišti v Trenčíně uskuteční od 10. do 12. července 2014.

„Potvrzení skupiny jako jsou Kraftwerk je snem každého promotéra. Kraftwerk – to je síla, která hudební scénou hýbe už desetiletí. Za to, že neustále předbíhají dobu a za fantastickou kreativitu, si zaslouží obdiv a respekt. Jsme hrdí na to, že tito hudební vizionáři, kteří vytvořili základy celé elektronické scény, zahrají i v Trenčíně na našem festivalu,“ uvedl ředitel festivalu Michal Kaščák.

Projekt Kraftwerk založil v roce 1970 Ralf Hütter s někdejším kolegou Florianem Schneiderem ve společném studiu Kling Klang v německém Düsseldorfu.

Díky revolučním elektronickým „zvukovým malbám“ a hudebním experimentům s nahrávkami a syntetizázory získali Kraftwerk v průběhu pár let mezinárodní uznání.

Vizemi o budoucnosti vytvořili soundtrack k digitální éře.

Jejich skladby využívající inovativní looping techniky a počítači řízené rytmy měly obrovský vliv na celou škálu hudebních žánrů.

„Žádná jiná skupina od dob The Beatles neudělala tolik pro popkulturu,“ napsal o Kraftwerk plátek The Observer.

Jejich koncerty jsou perfektně zesynchronizovanými audiovizuálními představeními doplněnými o dokonalý digitální zvuk a 3D projekce. Je to čistý elektronický art-rave.

Díky speciální technice a brýlím, které dostane každý návštěvník, zažije trenčínské letiště fascinující dvouhodinové audiovizuální divadlo hned v zahajovací den festivalu.

Kromě Kraftwerku organizátoři Bažant Pohoda festivalu na rok 2014 zatím potvrdili dalších devět jmen.

Patří k nim třeba kultovní představitelé britpopu Suede, americká raperka Azealia Banks, španělská kapela Seward, anglická formace Molotov nebo izraelští interpreti LolaMarsh, Bemet a Helfer.

www.pohodafestival.sk
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze