Elektro-popoví Cut Coby zamíří v dubnu opět do Prahy

  • Elektro-popoví Cut Coby zamíří v dubnu opět do Prahy Fotogalerie (11)
    • 11.12.2013
    • Tisk

    Australská formace Cut Copy se vrátí do České republiky. Její skvělá show proběhne v rámci …

    Sdílejte článek:

Australská formace Cut Copy se vrátí do České republiky. Její skvělá show proběhne v rámci koncertní série „Excelent Jukebox“ 21. dubna v Lucerna Music Baru.

Kapela vznikla v australském Melbourne a na první mezinárodní turné se vydala v roce 2005, kdy předskakovala Franz Ferdinand nebo Bloc Party.

V roce 2007 byli Cut Copy vybráni, aby nažhavili fanoušky Daft Punk.

To se stalo krátce před vydáním jejich druhého alba, kritiky hojně vychvalovaného In Ghost Colours.

Od té doby Cut Copy a jejich devadesátkový indie-dance sound jenom rostou.

Album Zonoscope bodovalo v cenách Aria Awards v kategorii „nejlepší taneční nahrávka“ roku 2011 a hned poté byla deska nominována v kategorii Best Dance/Electronica na Grammy 2012.

Australský kvartet právě vydal nové album Free Your Mind, které je tak trochu spirituální poutí, pozvánkou na uvolnění mysli a absolutní radost z hudby.

Kapela album popisuje vskutku kreativně: „Album tvoří a popisuje snové fantazie příští mladé ‚revoluce‘… to, jak spolu lidé komunikují na parketě bez toho, aby řekli jediné slovo, společně dosahují vyšších stavů; cítí se být zapojeni do tajné společnosti, až nakonec splynou s hudbou v jediné.“

S novým LP objevují hranice taneční scény, inspirováni UK acid housem i hlubokým psychedelickým ravem společně se současným rozkvětem elektronické taneční hudby.

Jejich skladby jsou upředeny z hodně solidních basových linek s explozí smyček a ozvěn.

Party Excelent JukeboxCut Copy se uskuteční 21. dubna v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky pořídíte už teď v síti Ticketpro za 420 korun plus poplatky.

www.fource.cz
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.