LE PNEUMATIQ vydávají tolik očekávaný debut

    Pražská breakbeatová skupina Le Pne***umatiq****ko­nečně přichází se svoji debutovou deskou s názvem Beat Safari. Deska, která je očekávána hudebními publicisty i širokou veřejností, oficiálně vychází 5.11.2007 u la­belu B.M.S., Bohemian Music Service, s.r.o. Pokřtěna bude o týden později, v pondělí 12.11. od 20:00 v pražském klubu ROXY v rámci Free Mondays za účasti zajímavých hostů. Vstup na křest bude tedy zdarma. Mediálními partnery alba jsou Radio 1, Rádio Helax, i-legalne.cz, breakbeat.cz a časopis Report.*

*     Kapela nahrávala od června tohoto roku a zvukově na desce pracoval*producent Ecson Waldes, držitel hudební ceny ANDĚL, který spolupracoval např. se Skyline nebo United Flavour.

 

Beat Safari, kterou Le Pneumatiq vydávají po roce působení na českých pódiích, shrnuje první období vývoje skupiny a obsahuje jak stěžejní skladby, které Le Pneumatiq hrají od začátku působení (Levitation sound, Life..), tak i aktuální novinky z repertoáru (Heroes, Friday 13^^th).^^. Album je dále zajímavé tím, že booklet obsahuje nejen pár samolepek, ale i rébus v podobě skládacího rébusu, po jehož rozluštění získá posluchač na webových stránkách www.lepneumatiq.com přístup do sekce, která obsahuje překvapení. Přejeme všem hodně štěstí při skládání.

 

      „*Na Beat Safari jsou sk**ladby staré pět let i pět týdnů, ale i přesto se myslím povedlo to, co jsme chtěli – aby deska držela pohromadě. Vybírali jsme z cca 20-ti skladeb, do užšího výběru se dostalo 14 skladeb a na desce je nakonec 11 věcí, se kterými jsme byli nejvíce spokojeni a zapadaly do celkového vyznění alba. Teď s čistým svědomím můžeme říct „Ano, tohle jsou Le Pneumatiq model 2007“*“ uvedl zakládající člen kapely Howska. 

 

     Skupina"Le Pneumatiq byla založena na sklonku roku 2005 a dnes ji můžeme považovat za jednu z nejčerstvějších a nejenergičtějších elektronických živých kapel v České republice. Stojí za nimi zakladatel a producent DJ Howska****(pro­gramming), MC Adrenalin (vocal), bubeník Army a zpěvačka ***Borůvka (ex -Rapmasters, *Wohnout). Přelom roku 2006/2007 skupina strávila v nahrávacích studiích České televize, kde nahrála pět skladeb pro film Pusinky pod vedením Jana P.Muchova, které vyšly na originálním soundtracku u Sony/BMG. Nyní se již pravidelně objevuje v line-upech velkých open air festivalů a k desce chystá vyjet na turné po celé ČR.

Beat Safari Tour 07":[]

10.11. Moravské Budějovice (Pogo)

 12.11. Praha (klub Roxy) - křest

30.11. Brno (Fléda)

   7.12. Vyškov (U-klub)

   8.12. České Budějovice (K2)

 15.12. Teplice (Božák)

Současně s deskou se podařilo natočit i videoklip k singlu Life, který bude mít premiéru na křtu v Roxy.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.