Nekompromisní Fun-da-mental v Lucerně

Fun Da Mental překonávají hranice kreativity už od roku 1991. I po šesti albech zůstávají jednou z mála nekompromisních kapel nejen v oblasti hudby, ale také politiky. Svými silně antirasistickými a otevřenými názory podněcují mainstreamovou společnost i politické představitele k diskuzím na zajímavá a kontroverzní témata, za což se jim dostává jak přízně, tak kritiky.

 

Nejnovější album „All Is War“ způsobilo mediální poprask a někteří členové britského parlamentu dokonce volali po zatčení kapely. Lídr kapely Aki Nawaz neustoupil a deklaroval, že je připraven nechat se zatknout, avšak k tomuto kroku se nakonec úřady neodhodlaly. Kapela se ponořila do víru debat a diskuzí, které byly občas nepříjemné a provokativní, ale vždy založené na principu, že komunikace je lepší než konflikt.

 

V průběhu historie kapela spolupracovala v kulturní i hudební rovině s mnoha subjekty po celém světě se snahou nikoli pravidla následovat, nýbrž vytvářet nová. Kapela přistupuje k ostatním kulturním formám a tradicím s nejvyšším respektem, což ukázala spoluprací s jihoafrickými gospelovými sbory, indiánskými klasickými zpěváky, sibiřskými hrdelními zpěváky a mnoha dalšími.

 

Jejich živá vystoupení jsou energická, vášnivá, unikátní a povznášející. Skupina aplikuje teorii punk rocku ve své vlastní jedinečné kreativní rovině. Šílenství a duchovno dohromady s provokativní a zároveň osvícenou politikou dává kapele i po tolika letech důvod k existenci.

 

Jejich koncert v Lucerna Music Baru se uskuteční 29.listopadu od 20:00.

 

Vstupenky jsou k dostání v předprodejích sítí Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream za 350,– Kč + poplatky, na místě pak za 400,– Kč.

 

Vice info na:

 

www.myspace.com/…lfundamental

www.fun-da-mental.co.uk

www.musicbar.cz

www.dsmacku.com

www.myspace.com/…ckupromotion

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.