Už dnes vychází novinkové album Karla Gotta

  • Už dnes vychází novinkové album Karla Gotta Fotogalerie (15)
    • 01.11.2013
    • Tisk

    Po loňském skvělém ohlasu upravených verzí světových popových hitů v podání Karla Gotta je tu …

    Sdílejte článek:

Po loňském skvělém ohlasu upravených verzí světových popových hitů v podání Karla Gotta je tu pokračování. Už při natáčení první kolekce bylo jasné, že se všechno naplánované na jedno cédéčko nevejde…

„Říkali mi: Proč nenatočíš Dotek lásky 2? Přiznávám, že jsem se nenechal dlouze přemlouvat, protože písně z loňského Doteku lásky jsem uváděl na loňském a letošním turné po Čecháh a Moravě a na vlastní oči jsem viděl, jak se novinky publiku líbí a vítá je stejným potleskem jako mé největší hity. To rozhodlo. A taky to, že na světě je tolik krásných písní, které jsem měl vždycky chuť nazpívat a nikdy se k tomu nedostal," říká Karel Gott.

Spolu s dramaturgem alba Janem Adamem vybral songy, které jsou dlouhodobě uloženy ve zpěvákově paměti i CD přehrávači.

Primárně z let šedesátých a sedmdesátých, mnoho melodických balad, ale také vítané oživení v podobě rytmických, ba přímo tanečních tracků.

Patří mezi ně třeba „To byla noc“ (The 4 Seasons), „V pravou chvíli řekni Stop“ (Logginsovo Footloose), „Zmizely stíny“ (Nashovo reggae I Can See Clearly Now) nebo „Odcházím s vírou“ (Steinmanovo Holding Out For A Hero, nyní poprvé natočené s textem Zdeňka Rytíře z roku 1985).

Ta poslední písnička byla řízením osudu nazpívána v říjnových dnech Rytířova definitivního sbohem…

Pochopitelnou slabost má Karel Gott pro melodie s klenutými refrény, často mistrovsky vymyšlené zámořskými skladateli.

Neil Diamond (Rád bych vstoupil do tvých snů), Roy Orbison (titulní Láska je nádhera) nebo Burt Bacharach (S tebou žít) mezi ně rozhodně patří.

Najdeme tu ale i nečekaná překvapení: hity z repertoáru slavných Aerosmith či spíše zapomenutých Gary Puckett & The Union Gap si Gott dopřál až letos.

„Při výběru písní jsem se opět řídil osobním vkusem, tím, co mi která píseň říká, a jak silně ke mně promlouvá. Jen tak mám jistotu, že promluví k mým posluchačům. O každé písni prostě musím být stoprocentně přesvědčený!“ dodává Karel Gott.

www.karelgott.com
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.