Natacha Atlas už za pár dní v pražském Paláci Akropolis

  • Natacha Atlas už za pár dní v pražském Paláci Akropolis Fotogalerie (16)
    • 25.10.2013
    • Tisk

    V rámci dalšího koncertu z cyklu „Top of the World“ se 1. listopadu v pražském Paláci Akropolis …

    Sdílejte článek:

V rámci dalšího koncertu z cyklu „Top of the World“ se 1. listopadu v pražském Paláci Akropolis s akustickým setem představí fenomenální belgická zpěvačka s arabsko-anglickou krví.

Natacha Atlas, známá také z ethno-trancové kapely Transglobal Underground, evidentně cítí, že její hudba potřebuje nabrat trochu jiný směr.

Ve world music se velmi často stává, že se arabská hudba roztaví tou západní, sloučení arabských rytmů s těmi euroamerickými vypadá jako nejjednodušší cesta, jak přivést tyto dva světy k sobě.

Natacha ale dospěla k názoru, že toto není ten nejlepší způsob, proto se snažila přijít na to, jak nejlíp fanouškům přiblížit arabskou hudbu, aby neztratila identitu, ale přitom zněla moderně.

Se Samym Bishaiem, egyptsko-anglickým houslistou, spoluautorem většiny písní a také životním partnerem, důkladněji promíchala arabské postupy se „západním“ písničkářstvím, prvky jazzu i odkazem evropské klasiky.

A aby těch vlivů nebylo málo, jako jeden z inspiračních zdrojů jí posloužil také indický básník, hudebník a malíř Rabindranath Tagore.

Poklidně poslechová, poetická poloha a jazzující nebo klasicizující aranžmá, v koncertním provedení napsaná pro osmičlenný ansámbl, neznamenají zkrocení Natachina temperamentu, jen ji představí v trochu jiné podobě, než jsme byli dosud zvyklí.

Vstupenky na koncert, který se 1. listopadu uskuteční v Paláci Akropolis jsou za 650 korun k dostání v kavárně klubu nebo v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketstream.

www.palacakropolis.cz
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.