Vychází říjnové číslo časopisu Report

NA TITULCE FIXA, UVNITŘ KHOIBA, HIM, NINA HAGEN, NORAh Jones v Londýně nebo seriál o českém punku. hlavními TÉMATy Jsou FENOMÉN MANCHESTER a HUDBA + MARIHUANA. Bonusem je CD PLNÉ očekávaných CZ NOVINEK. A TO VŠE V RADIKÁLNÍM CENOVÉM REMIXU!

 

Z obsahu:

** **

VYPSANÁ FIXA
„Pardubičtí Pixies“ se svou čtvrtou řadovkou vyrážejí proti proudu. Nový producent Dušan Neuwerth zpevnil stěžně, vyztužil základy a nahodil stěny fešnou omítkou. Výsledkem je Fenomén. Deska plná roztodivných postaviček, z nichž „většina jsem já,“ jak přiznává frontman Márdi. A pak vám ochotně představí každou z nich.

** **

HIM
Pánové mají sice nabitý program, přesto si na REPORT udělali čas. A ani jim nevadí, že zklamou slušnou řádku rozněžnělých obdivovatelek, když se pochlubí, že nové album nabízí „méně lásky a mnohem více metalu.“ Více v rozhovoru s Petrem Metelkou.

** **

FENOMÉN MANCHESTER
Joy Division, New Order, klub Hacienda. Rave parties, post punk, první setkání taneční hudby a rocku. To všechno plus revoluce v grafickém designu a spousta hospod. To byl (a stále je?) Manchester. Jana Kománková se jela důkladně podívat a poslechnout si, jak to s tím proslulým „MADchesterem“ opravdu je. A vyzpovídala nejednu živoucí legendu…

 

V RYTMU THCMohlo by se zdát, že spojení marihuany a muziky jen stvrzuje vzájemnou kompatibilitu obou libých záležitostí. Není to však úplný obrázek. Chcete seznam nejzásadnějších skladeb ovlivněných trávou? Reflexi různých stylů za posledních 70 let v závoji zeleného dýmu? Pak čtěte pojednání Tomáše Nawara!

 

KHOIBA
Čekání na novou desku je po třech letech u konce. Ještě než Mellow Drama dorazí do obchodů, vydal se redaktor Tomáš Pokorný za kapelou do studia, abych nasál trochu tvůrčí atmosféry.

** **

MICHAL HRŮZA
Bílá velryba svižně proplouvá rozhlasovým éterem, ale z připravované desky bude znít i němčina, stopařky se potkají s baletkami a snad poprvé se ve skladbách Michala Hrůzy objevuje i humor.

** **

NORAH JONES LIVE
Jemná bytost spojující rafinovanost jazzu a průhlednost popu s lehkostí a grácií se po několika letech vrátila do londýnského Hammersmith Apollo. V plyši zabořeným příznivcům dokázala, že živě „umí“ ještě desetkrát lépe než na deskách. A že nelze předělat do jazzíku třeba Arcade Fire? Nenechte se vysmát…

** **

UCHO: TOMÁŠ VOREL JR.
„Gympl pro mě byl taková brigáda,“ přiznává hlavní hvězda filmu, který má všechny předpoklady stát se hitem sezóny. Syn slavného otce se jako herec (zatím) moc necítí, hlavní je pro něho studium. Ale ještě před přednáškou složí pro REPORT zápočet z komentovaného poslechu Radůzy, Editors, KMFDM, Interpol nebo LA4.

** **

LIVE:Sonic Youth, Semtex Culture, Norah Jones, Chinaski…
ROZHOVORY A PROFILY:Värttinä, HIM, Komajota, Sto zvířat, United Flavour, Fany & Nasty…
REPORT: Manchester – kult žije; Huvel – hudba v obrazech
BUBÁK: Nina Hagen (chyba soudruhů z NDR)
SMRT: John Larkin (produkt jménem Scatman)

NA CESTÁCH: Varanásí (Indie vzor 2007)
SLOUPKY: Honza Křížek (áájrn mejdn, voe!), Rodriguez (bij a bij a bij Orbitha do hlavy), Vladivojna (svérázný deníček z USA), Simon Ruffskank (o karnevalu a redskins), Lipčík (o odcházení a Odcházení), Jana.Kom (o ringlích a rynglích, Bezr (hudbou proti depce), Haubert (o averzi k rozhovorům), dramaTurek (o nových Neubauten), Lipša (o hudbě ve filmu a naopak), Wohnout (schválně existenciálně)

6× SOUTĚŽ o nejnovější CDs, DVDs, trička a telefony
SERIÁL: Ze života punku (dějiny českého punkrocku)

KOMIKS: Kurt Report č. 78 (aneb nadstylový rej živých mrtvých)

Recenze CD, DVD, webů, klubů, filmů, knih, hudební TV program, drogová poradna, technologie, multimedia, gamesy, music shop, fotoreporty, móda, trendy…

SKYLINE, HORKÝŽE SLÍŽE, SUPPORT LESBIENS, NICELAND, WOHNOUT,

APOCALYPTICA, PEARL JAM, KATIE MELUA, LEONARD COHEN, MANU CHAO, SPOON, GYMPL, DISTURBIA, ONCE…

** **

CD příloha:

SOUNDCZECH 16

 

Kompilační série Soundzech je dlouhodobě jednou z nejoblíbenějších příloh REPORTU. I tentokrát na vás čeká pořádná porce nejaktuálnější české a slovenské hudby – značná část ze servírovaných lahůdek dosud nikde nevyšla!

CHINASKI, STO ZVÍŘAT, ZUZANA SMATANOVÁ, ANNA K., GIPSY.CZ, RADŮZA, SUPPORT LESBIENS, ARAKAIN, BSP, SEVEN feat. Kamil Střihavka, PROUZA, UDG, BOW WAVE…

** **

Akce: Poukaz na nákup za 500 Kč v obchodě Cartoon pro každého předplatitele.

 

NEJČTENĚJŠÍ HUDEBNÍ ČASOPIS + CD ZDARMA.

 

OD ŘÍJNA POUZE ZA 79 KČ!

** **

Více info a ukázky z CD přílohy na www.ireport.cz.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz