Rufus Wainwright už dnes ve Stavovském divadle

  • Rufus Wainwright už dnes ve Stavovském divadle
    • 21.10.2013
    • Tisk

    Kanadský hudebník Rufus Wainwright, podle Eltona Johna „největší písničkář planety”, už dnes …

    Sdílejte článek:

Kanadský hudebník Rufus Wainwright, podle Eltona Johna „největší písničkář planety”, už dnes, v pondělí 21. října, v Praze zazpívá a zahraje na kytaru a klavír.

Extravagantní i folkově intimní, romantický i rockový Wainwright vystoupí sólo v noblesním prostoru Stavovského divadla a výběrem hitů potvrdí nadžánrové krédo festivalu Struny podzimu.

Mezi styly se Rufus Wainwright pohybuje zcela suverénně, a přesto zůstává vždy svůj.

Miluje pop 60. let. Charakteristickým hlasem připomínajícím témbr jakéhosi dekadentního violoncella zpívá vlastní skladby, staré americké standardy nebo zhudebněné Shakespearovy Sonety. S extravagantní potěchou dává najevo příslušnost k minoritě gayů například tím, že si utahuje ze svého primadonského narcisismu.

Kromě tvorby vlastních hitů jako „Oh What A World“, „Who Are You New York?“, „Out of The Game“ nebo „Jericho“ komponuje i pro divadlo, tanec, literaturu a film.

Koncert ve Stavovském divadle začíná v 19.30.

Po jeho skončení proběhne autogramiáda ve foyer divadla.

Kvůli změně dramaturgie koncertu během večera nevystoupí pěvkyně Soňa Červená.

Struny podzimu pak nabízejí až do 9. listopadu v různých koncertních sálech další žánrově pestré hudební zážitky s důrazem na uměleckou kvalitu.

www.strunypodzimu.cz
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.