Sheryl Crow byla očitým svědkem dopingu Lance Armstronga

V nové knize se píše o tom, že americká rocková a country zpěvačka Sheryl Crow byla svědkem toho, že fenomenální cyklista Lance Armstrong užíval nepovolený doping.

Z dopingu byl sedminásobný vítěz Tour de France usvědčen v loňském roce.

Následně dostal zákaz dál profesionálně závodit, sportovní organizace mu odebraly většinu získaných trofejí, přišel o funkce ve sportovních výborech a také se od něj odvrátili sponzoři.

Podle plátku The Guardian Sheryl Crow v roce 2004 při cestě soukromým letadlem do Belgie viděla, jak její tehdejší životní partner Lance Armstrong přijímá krevní transfuzi s nelegální látkou.

Zpěvačka a cyklista spolu žili v letech 2003 až 2006.

Armstrong často zmiňoval její muziku jako něco, co mu pomohlo překonat rakovinu.

Právě vyšla kniha nazvaná Wheelmen: Lance Armstrong, the Tour de France and the Greatest Sports Conspiracy Ever z pera Reeda Albergottiho a Vanessy O´Connell, reportérů plátku Wall Street Journal.

Mimo jiné se v ní píše: „Armstrong jí plně důvěřoval a transfuzi se před ní nesnažil nijak skrývat. Věřil, že Crow ani nenapadne informovat tisk nebo kohokoliv jiného o dopingovém programu jeho týmu. Vysvětlil, že to jednoduše bylo součástí sportu, že všichni cyklisté dělají to samé.“

V knize se dále píše, že pět let poté, co se Crow a Armstrong rozešli, zpěvačku kontaktovali kriminalisté, kteří vyšetřovali případ dopingu hvězdného cyklisty.

Podle reportérů zpěvačka vyšetřovateli Jeffu Novitzkymu vypověděla, co viděla. Kriminalista jí slíbil, že bude chráněna před případnými obviněními, která by se mohla snést na její hlavu.

Armstrong stále čelí celé řadě obvinění a čekají ho další soudy.

Například společnost US Postal Service se soudní cestou po sportovci domáhá navrácení milionů dolarů, které jemu a jeho týmům poskytla ve formě sponzorských darů.

Po letech zapírání a odmítání viny Lance Armstrong doping přiznal začátkem letošního roku v ostře sledovaném rozhovoru v televizní show Oprah Winfrey.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze