Festival Skanking Pragga se vrací

Legendární mini-festival pražských ska kapel, který začala už před sedmi lety pořádat známá pražská 2tone kapela The Chancers, je zpátky a vrací se ke svým kořenům! V pátek šestého října se v pražském klubu Rock Café představí černá krev pražského ska, půjde o vyvrcholení speciálního turné, které atmosféru pověstné akce, na níž se formovaly základy dnešní domácí ska scény, přenese i mimo metropoli.

 

 „Přišlo nám nefér, že pít zadarmo můžeme na koncertech jenom my, takže je tu luxusní tour s luxusními kapelami a panákem luxusního rumu Matusalem pro prvních padesát lidí v každém klubu,“ popisují The Chancers chystané turné, v rámci nějž během září a října objedou společně se spřízněnými kapelami pět českých měst. Kromě panáka rumu Matusalem, po němž turné dostalo i jméno Matusalem SkaTour, kapela slibuje pro fanoušky i další dárky a překvapení. „Vše budeme postupně odtajňovat na stránkách www.myspace.com/skankingpragga, sledujte naše heslo Rudeboys *are back in town!“*říká kapela.

 
Turné Matusalem SkaTour se kromě The Chancers, kteří letos vydali úspěšné a kritkou ceněné album A Calling Out a objeli většinu důležitých domácích letních festivalů a turné po Evropě, zúčastní ještě kapely Green Smatroll a Discoballs. První jmenovaní jsou instrumentálně nejzajímavější skupinou pražské ska scény, s žánrovými přesahy do ska-jazzu. Mají venku druhé cd So This Night... a jejich frontman Filip Kaňkovský se také představil v roli Špíny v undergroundovém filmu A bude hůř... Discoballs jsou pak jednou z nejmladších a zároveň nejzajímavějších domácích ska kapel. Dominuje jí půvabná zpěvačka Tereza, která hostovala na zmíněném CD The Chancers.
 
Na pražském koncertě ještě jako speciální host vystoupí Gangnails - nejlepší domácí zástupce žánru rockabilly. Vybraná mimopražská vystoupení doplní dýdžejský Rude Audio Boss Soundsystem složený ze členů zúčastněných kapel.
 
Plán Matusalem SkaTour:
 
22.09. Jablonec Nad Nisou, Eurocentrum
The Chancers + Green Smatroll - vstup zdarma
 
29.09. Havlíčkův Brod, Čechovka
The Chancers + Discoballs, Green Smatroll, Rude Audio Boss Sound System
 
6.10. SKANKING PRAGGA - Praha, Rock Café
The Chancers + Discoballs, Green Smatroll, special guest Gangnails
 
19.10. České Budějovice, Martys Club
The Chancers + Discoballs, Rude Audio Boss Sound System
 
26.10. Aš, Klubíčko
The Chancers + Discoballs, Green Smatroll, Rude Audio Boss Sound System
 
Vstupenky na pražskou akci jsou k dispozici v pokladně Rock Café za 160,- Kč, v síti Ticketstream za 160,- Kč + poplatky, na místě pak za 200,- Kč.
 

Více info na:

www.myspace.com/skankingpragga

www.chancers.cz

www.rockcafe.cz

www.dsmacku.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.