Biffy Clyro to v půlce listopadu rozbalí v pražském Roxy

  • Biffy Clyro to v půlce listopadu rozbalí v pražském Roxy Fotogalerie (11)
    • 23.09.2013
    • Tisk

    Příběh Biffy Clyro je jako z pohádky. Tři kamarádi z dětství z Ayrshire založili kapelu a vydali …

    Sdílejte článek:

Příběh Biffy Clyro je jako z pohádky. Tři kamarádi z dětství z Ayrshire založili kapelu a vydali tři alba. Se čtvrtým nazvaným „Puzzle“ v roce 2007 prorazili a dostali se na druhé místo britské hitparády.

V době, kdy nabídli páté album Only Revolutions, už vyprodávali stadióny a vydávali úspěšné singly. Prodali přes milion desek a zdálo se, že se jim tuhle vysokou laťku už nepodaří překonat.

O tom zpěvák a kytarista Simon Neil nejspíš nepřemýšlel, ale napadlo ho vydat dvojalbum, které by bylo vrcholem jejich kariéry. Dostalo název Opposites.

„Byla to taková reakce na hudbu současnosti, která je na jedno použití. Chci, aby naše hudba byla stálým společníkem v životě lidí a něco, co budou poslouchat i v budoucnosti. Ne něco jen na týden…,“ vysvětlil.

Album získalo skvělé recenze a debutovalo na první příčce. Biffy Clyro dostali cenu magazínu NME jako „nejlepší britská kapela“.

Opposites se natáčelo pět měsíců v Los Angeles ve studiu The Village, kde nahrávaly tak slavné kapely jako jsou Fleetwood Mac, The Rolling Stones nebo Pink Floyd.

Kapela na desce spolupracovala se slavným skladatelem Davidem Campbellem, který se s ní sešel už když vznikala nahrávka Only Revolutions.

Jeho dohled nad orchestrálním aranžmá posílil i tady vrstvy emocí a hloubky skladeb Biffy Clyro.

Vstupenky na podzimní pražský koncert Biffy Clyro, který se uskuteční 14. listopadu v klubu Roxy, pořídíte za 440 korun plus poplatky v sítích Ticketpro a Ticketportal.

www.biffyclyro.com
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze