HUMANZI – Irský objev roku zahraje v Roxy


 

Roxy Promotion ve spolupráci s D_Smack_U Pro­motion přiveze 24.září do Roxy jednu z nejnadějnějších irských kapel poslední doby – rock’n’rollovou partu Humanzi. Tato kapela, která si před rokem odnesla ocenění za objev roku při předávání cen Meteor a letos je nominována na nejlepší irskou kapelu roku, vystoupí v Roxy v rámci pořadu Free Mondays.

 

Humanzi jsou čtveřicí cílevědomých jedinců po zuby ozbrojených ostrými beaty a přímými texty, kteří si dali za úkol přinést vám energií nabitý rock’n’roll nesoucí smysluplné sdělení. V jejich hudbě se protkávají neveselé úvahy o osamělosti, predátorské kultuře a izolaci s povznášející hudební složkou tak harmonicky, že nebudete vědět, zda máte vzít do ruky cihlu a rozbít nejbližší okno, nebo se otočit a obejmout kohokoliv, kdo tam zrovna bude stát.

 

Humanzi vydali své debutové album “Tremors” na labelu Fiction / SFR v červnu 2006 a najdete na něm velmi kladně přijaté singly “Fix the Cracks” a “Diet Pills and Magazines.” Album produkoval Chris Vrenna (Nine Inch Nails) a dobrý přítel kapely Garreth Mannix. Vznikla tak špinavá, odvážná, upřímná a útočná kolekce jedenácti post-punkových klenotů.

V uplynulých dvou letech Humanzi hráli před takovými veličinami, jakými jsou Foo Fighters, The Strokes, The Pixies a jeli společné turné mimo jiné s Dirty Pretty Things, Peaches a White Rose Movement.

 

V minulém roce hráli v hlavním čase na pódiu New Band Stage velkého britského festivalu Oxegen, objevili se také na festivalech v Readingu a Leedsu, na Wireless Festivalu, hudebním maratonu CMJ, do New Yorku si je na koncert pozval časopis Fader a v Nizozemí hráli na festivalu Eurosonic. Ostrovní diváci mohli vidět jejich televizní vystoupení v kultovních pořadech „Other Voices“ a „The Late Late Show,“ vídat je mohou i na stanicích T4 a MTV2 Gonzo.

 

Letos se chlapci chystají do Berlína, aby tam nahráli své druhé album.

 

Více info na:

www.myspace.com/humanzi

www.roxy.cz

www.dsmacku.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz