Do Prahy míří hudební odborníci a nadějné kapely z celého světa

  • Do Prahy míří hudební odborníci a nadějné kapely z celého světa
    • 18.09.2013
    • Tisk

    Nouvelle Prague 2013… to je název první akce svého druhu v České republice pro profesionály …

    Sdílejte článek:

Nouvelle Prague 2013… to je název první akce svého druhu v České republice pro profesionály z celého světa, kteří působí v oblasti hudebního průmyslu. 

1. a 2. listopadu letošního roku se uskuteční v areálu smíchovského pivovaru Staropramen v Praze.

Během dvou dní se v našem hlavním městě setkají zástupci nejvýznamnějších evropských hudebních festivalů, vlivných světových agentů, promotérů i dalších hudebních profesionálů.

Na programu je konference, při které budou diskutovat o nejaktuálnějších tématech současného hudebního světa, ať už o problematice pojištění festivalů, autorských práv, streamingu živých vystoupení, propagaci české hudby v zahraničí, nebo legislativních záležitostech.

Neméně důležitou součástí Nouvelle Prague bude také přehlídka vystoupení osmi začínajících zámořských interpretů, kteří se pokusí dostat do povědomí evropských promotérů.

Jako první delegáti se na Nouvelle Prague zaregistrovali například Martin Elbourne, který vybírá kapely pro dvě důležitá pódia na Glastonbury, ale současně je také hudebním konzultantem australské vlády, dále Fruzsina Szep, ředitelka maďarského festivalu Sziget, nebo generální sekretář Yourope, evropské asociace hudebních festivalů, Christof Huber.

Nouvelle Prague je otevřený i pro nejširší veřejnost.

Showcasoví interpeti se představí také ve večerním programu na dvou pódiích ve stanu pro tři tisíce diváků. Line-up veřejné části doplní i dva headlineři, z nichž prvním potvrzeným je anglická písničkářka Lucy Rose.

Nouvelle Prague chce vytvořit unikátní platformu pro propojení hudebních odborníků i aktivit a přispět tak k rozvoji české kultury i turistického ruchu.

Podobné akce pomáhají exportu a importu hudebního průmyslu, který je čím dál důležitější součástí jednotlivých národních ekonomik.

www.nouvelleprague.com
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.