Unity vydávají svůj debut

Dlouho očekávaný debut kapely Unity, která velmi originálním způsobem kombinuje živé nástroje včetně akustického banja s elektronikou, stylově se pohybují někde mezi breakbeatem, hip hopem, rockem ale třeba i country. Unity fungují na hudební scéně zhruba šest let, jejich hudba čerpá z mnoha žánrů, ale nejbližší je jim asi breakbeat, hip hop a country. Jejich žánrové rozpětí je opravdu pestré a dalo by se říci že v českých hudebních vodách by jste druhou takhle znějící kapelu jen těžko hledali. „*Chodí na nás lidi, které baví široké spektrum muziky, stejně jako nás. To znamená od rocku, přes hiphop ..reagge…a ve finále se shodnem i na tom country, puač to stejně každej drtil když byl ještě malej kluk :-)*“ odpovídá Josef Pešek, jaké publikum je možné zahlédnout na jejich koncertě.
Unity se na české hudební scéně pohybují již od roku základy byly položeny ve skupině One Way ještě o rok dříve. Od prvních koncertů budí pozornost jak publika tak kritiků. Proto je překvapující že Unity až nyní dokončili své první velké album. „*Ano je to pravda, trochu se to natáhlo a sami cítíme, že to mělo přijít o nějaký ten pátek dřív. Každopádně loni v říjnu se udály tak smutné věci, že jsme museli více jak na půl roku přerušit činnost.“ Úmrtí kytaristy Páji Dvořáka (album je věnovano právě jemu) odložilo dokončení a vydaní alba o celý jeden rok. *„Díky bohu jedeme nyní dál a mám velmi dobrý pocit z celkové nálady uvnitř, pevně věřím že si Unity ten vagón smůly už definitivně vybrali :-)“
Album má celistvý a vynikající sound. K nahrávání si kapela přizvala několik profesionálů v čele se zvukovým mágem Štěpánem Tůmou aka StephunkT, známého z kapel Stephunk T, Liquid Harmony, Colorfactory a Sebastiens. I další hosté oživili album, které však zůstává výběrem těch nejlepších skladeb, které Unity za dobu své existence napsali a které mají možnost posluchači slyšet v současném koncertním repertoáru kapely.
Křest alba proběhne ve středu 17.10.2007 v praž­ském klubu Roxy jako předkapela se představí brněnská kapelaMushy Muxx, dále breakbeatový djs Saku, Dušan Only One, Voita.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.