LE PNEUMATIQ podepsali smlouvu s B.M.S.

      Jedna z nejhranějších kapel na Rádiu 1****,*je od minulého týdne spojena s hudebním vydavatelstvím B.M.S.****, Bohemian Music Service, s.r.o. Vydavatelství podepsalo smlouvu s elektronickou kapelou „Le Pneumatiq***“:[] na debutovou desku, jejíž vydání je spolu s křtem alba naplánováno na listopad 2007.

     „*Ano, mohli jsme vydat debut u nějakého majoru, ale B.M.S. nám nabídlo opravdu nadstandardní podmínky, naprostou svobodu v uměleckém vyjádření a v neposlední řadě i velmi příjemné jednání. Krom toho sehrál roli i fakt, že u majoru by jsme zatím zřejmě nepatřili mezi Top 5 vydávaných, takže tomu by asi odpovídal i servis, který kapela ze strany vydavatelství potřebuje. U B.M.S. se nějakého odstrkování na druhou kolej nebojíme a víme, že se budou snažit pro Le Pneumatiq udělat maximum…*“ uvedl zakládající člen kapely Howska těsně po podpisu smlouvy. 

       Skupina „Le Pneumatiq“:[] byla založena na sklonku roku 2005 a dnes ji můžeme považovat za jednu z nejčerstvějších a nejpokrokovějších elektronických živých kapel v České republice. Na začátku byl zakladatel a producent DJ Howska, který je znám jako support DJ formací Underworld, Kosheen, N.O.H.A. nebo Lonaloopv Praze, dále známých Skyline a také jako jeden z autorů hymny fotbalové Slavie. Když se Howska rozhodl založit živou kapelu, oslovil MC Adrenalina (Unity) a bubeníka Armyho. V této sestavě začali pracovat na live podobě Howskovy sólové tvorby. V červenci 2006 si společně odbyli premiéru v pražském klubu Roxy a na základě tohoto vystoupení byli dodatečně nominováni na line up festivalu Love Planet. Na konci roku 2006 rozšířila řady Le Pneumatiq zpěvačka Borůvka, která měla  již bohaté zkušenosti z úspěšných rapových a popových skupin (Rapmasters, Wohnout). Přelom roku skupina strávila v nahrávacích studiích České televize, kde nahrála pět skladeb pro film Pusinky pod vedením Jana P.Muchova, které vyšly na originálním soundtracku u Sony/BMG.

      Hudba Le Pneumatiq se pohybuje na hranicích žánrů breakbeata drum'n'bass, jejich pódiová prezentace klade důraz na živou stránku a divácký zážitek, k čemuž využívají převleky, fotbalové dresy, videoprojekci a občas i najaté herce. Důraz na pódiovou prezentaci je odlišuje od jiných elektronických skupin, takže je skupina Le Pneumatiq žádaná pro vystoupení v prestižních klubech po celé ČR, jako Roxy v Praze či Fléda v Brně. Skupina Le Pneumatiq má za sebou i první koncert v zahraničí (Londýn), nebo předskakování legendárním Freestylers (UK) v pražském klubu Roxy.

      V tuto chvíli pracují Le Pneumatiq na finálních úpravách debutového alba pod vedením známého producenta Ecsona Waldese, držitele hudební ceny ANDĚL, který produkoval známé české skupiny Ohm Square nebo Skyline.  Jeho vydání je plánováno na začátek listopadu 2007. Současně finišují práce s videoklipem k singlu Life, který by měl být hotov již v září tohoto roku.

 

      Bližší informace na stránkách kapely www.lepneumatiq.comnebo nawww.myspace.com/lepneumatiq.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.