Po smrti dvou lidí předčasně skončil festival Electric Zoo

  • Po smrti dvou lidí předčasně skončil festival Electric Zoo Fotogalerie (1)
    • 03.09.2013
    • Tisk

    Pořadatelé a zástupci města New York předčasně ukončili konání festivalu Electric Zoo, …

    Sdílejte článek:

Pořadatelé a zástupci města New York předčasně ukončili konání festivalu Electric Zoo, věnovanému elektronické taneční hudbě.

Rozhodli se tak poté, co dva návštěvníci na akci přišli o život.

Americký plátek New York Post informoval, že v sobotu 31. srpna na festivalu následkem blíže nespecifikovaných náhlých zdravotních problémů zemřeli jeden muž a jedna žena.

Místní policie naznačila jako příčinu jejich úmrtí předávkování drogami. Zřejmě se mělo jednat o extázi.

Další čtyři návštěvníci Electric Zoo festivalu skončili v nemocnici ve velmi kritickém stavu.

V prohlášení radních města New Yorku se píše: „Kvůli vážným zdravotním problémům se ruší nedělní program Electric Zoo festivalu na Randall´s Islandu. Město doporučilo zrušení závěrečného festivalového dne a pořadatelé souhlasili.“

„V průběhu prvních dvou dní konání hudebního festivalu Electric Zoo zemřeli dva návštěvníci a minimálně další čtyři byli s vážnými zdravotními problémy převezeni do nemocnic, kde jsou v intenzivní péči lékařů. Příčiny smrti zatím nebyly definitivně potvrzeny, ale zdá se, že v obou případech figurovala droga MDMA (extáze). Pořadatelé Electric Zoo se společně se zástupci města snažili minimalizovat rizika na akci, ale vzhledem k tragickým událostem se nakonec rozhodli závěrečný den festivalu odvolat,“ stojí dále v prohlášení.

Samotní organizátoři pak na oficiálním webu festivalu napsali: „Zakladatelé Electric Zoo vyjadřují nejhlubší kondolence rodinám dvou lidí, kteří tento víkend přišli o život. Protože pro nás není nic důležitějšího, než naši patroni, po konzultaci se zástupci New York City jsme se rozhodli, že dnes už se hrát nebude.“

V neděli 1. září měly na festivalu vystoupit hvězdy jako např. Diplo, Steve Aoki nebo Sebastian Ingrosso.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.