Randy Blythe vytvořil v pražské věznici krátký film

  • Randy Blythe vytvořil v pražské věznici krátký film Fotogalerie (4)
    • 28.08.2013
    • Tisk

    Frontman amerických Lamb of God Randy Blythe zveřejnil krátký film, který vytvořil, když před několika měsíci pobýval v pražské věznici na Pankráci.

    Sdílejte článek:

Připomeňme, že soud 5. března letošního roku rozhodl, že americký zpěvák je nevinný.

Randy Blythe čelil obvinění z ublížení na zdraví s následkem smrti.

Ještě před vynesením rozsudku při závěrečném dni u soudu byl Blythe po měsíci stráveném ve vazbě propuštěn na kauci. Fanoušci ho tehdy hromadně vyzývali, aby se do České republiky kvůli soudu nevracel.

On ale trval na tom, že je nevinný a že se chce očistit, proto splnil slib, který dal soudci a vrátil se.

Poté, co ho soud osvobodil, vrátil se za rodinou do Spojených států a s kapelou navázal tam, kde kvůli zatčení frontmana na pražském letišti v létě loňského roku skončili.

Lamb Of God vyrazili na turné.

Skoro půl roku po odletu z České republiky Randy Blythe zveřejnil několikaminutový film, který má nastínit stav jeho mysli v době pobytu ve vazbě, kdy čekal na soudní stání.

„Toto je film, který jsem vytvořil v Praze v průběhu soudního procesu,“ píše Blythe ke snímku.

A dodává: „Prostřednictvím filmu a hudby jsem chtěl vyjádřit, co se mi v té době honilo hlavou před posledním dnem u soudu. Netušil jsem tehdy, jak to dopadne. Věděl jsem jen, že dělám správnou věc, že tam jsem. Potřeboval jsem být nějak kreativní, protože právě vytváření něčeho mi pomáhalo zůstat v klidu. A výsledek jsem hned chtěl sdílet. Ukázal jsem ho právníkovi, ale ten mi poradil, abych počkal až bude po soudním procesu. Jeho názor byl ten, že by krátký film nemusel být správně pochopen a nemuselo by být jasné, co jsem jeho prostřednictvím chtěl říct. Teď už je to všechno pryč, takže tady je moje chabá snaha vytvořit nějaké umění v době obrovské osobní nejistoty.“

„Jen na vysvětlenou: ďábel hraje důležitou roli v českých pohádkách a marionety jsou součástí české lidové kultury. Když jsem tam byl, zamiloval jsem si je, takže teď jedna visí v mé pracovně. Ve filmu loutka ďábla reprezentuje mě samotného, tak jsem se viděl, tak mě zřejmě viděla společnost. Nereprezentuje zlo – to jsem chtěl objasnit,“ doplňuje frontman Lamb Of God.

tady už najdete jeho krátký snímek The Devil is the Details.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.