Frontman Franz Ferdinand přiznal, že chtěl z kapely odejít

Před dvěma lety mohli Franz Ferdinand definitivně skončit. Frontman Alex Kapranos teď přiznal, že v té době zvažoval odchod z kapely.

Franz Ferdinand se teď připravují na vydání čtvrtého studiového alba, které pojmenovali Right Thoughts, Right Words, Right Action.

Nabídnou ho už nadcházející pondělí tj. 26. srpna 2013.

Kapranos nicméně až teď prozradil, že ho po vydání třetí studiové nahrávky Tonight v roce 2009 opustil veškerý entuziasmus.

„Přestalo mě to bavit, když jsem si uvědomil, že pracuju podle plánu nebo uzávěrek někoho jiného,“ uvedl zpěvák v obsáhlém rozhovoru pro plátek The Observer.

„Přirozeně nejsem typ člověka, kterému se v takových podmínkách dobře pracuje. V podstatě je to tak, že po celý můj dospělý život, když jsem se ocitnul v zaměstnání, kde jsem se cítil být pod tlakem, obvykle jsem hodně rychle začal uvažovat, že to místo opustím. Už jsem tu práci nemohl dál dělat. Ale možná… možná je to právě to, co jsme dělali po třetí desce,“ rozpovídal se Kapranos.

Dostal i otázku, jestli se tedy Franz Ferdinand na chvíli rozpadli…

„Asi před dvěma lety jsem se sešel s Bobem (Hardy, baskytarista) v Orkney. Chtěl jsem odejít z kapely, protože jsem se v ní cítil jako v jednom z těch zaměstnání… těch, která jsem musel svým způsobem sabotovat a následně opustit. Nelíbily se mi ta rutina a povinnosti,“ přiznal frontman.

A pokračoval: „A je jedno, jestli ty povinnosti a závazky jsou vůči kolegům z kapely, vydavatelství, fanouškům, publiku nebo vůči mě samotnému… cítil jsem… hmm, že to musím stopnout.“

Tohoto negativního rozpoložení se nicméně frontman Franz Ferdinand zbavil, když začala kapela s nahráváním dalšího alba.

„Když jsme se pustili do práce na nové desce, rozhodli jsme se, že to bude jen a jen o nás. A že si budeme užívat to, co děláme, bez ohledu na závazky. Že to zkrátka všechno bude o tom, jak to cítíme.“

Franz Ferdinand představí nadcházející novinkové album na evropském turné, po němž zamíří také do USA a Kanady, Japonska a Austrálie.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz