Patti Smith plánuje "tribute" básním Roberta Louise Stevensona

  • Patti Smith plánuje "tribute" básním Roberta Louise Stevensona Fotogalerie (14)
    • 15.08.2013
    • Tisk

    Patti Smith je sice považována hlavně za kmotru punku, ale zároveň se o ní ví, že jde o velmi …

    Sdílejte článek:

Patti Smith je sice považována hlavně za kmotru punku, ale zároveň se o ní ví, že jde o velmi všestrannou umělkyni, která se velmi zajímá např. také o literaturu.

Už dříve si pohrála s dílem literárních gigantů jako William S. Burroughs nebo Allen Ginsberg.

Teď se rozhodla, že se zaměří na práci autora dětské poezie Roberta Louise Stevensona.

„Dětství bez něj si neumím představit. Jeho básničky byly mými společníky, mými přáteli,“ řekla podle britského Guardianu Patti Smith na Mezinárodním festivalu v Edinburgu.

A dodala, že má v plánu se Stevensonovými básněmi vystupovat: „Pro vlastní potěšení bych chtěla jeho básničky číst tam, kde se narodil.“

Patti Smith dále dodala, že jí pomáhaly, když byla jako dítě nemocná, když měla např. chřipku a všechny obvyklé dětské nemoci.

Básně autora slavných románů jako Ostrov pokladů nebo Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda prý Patti Smith, stejně jako jeho další díla, dokázala číst pořád dokola.

„Plně mě oslovovaly. Navíc Robert Louis Stevenson býval stejně jako já často nemocné dítě a věděl, jaké to je, když se kurýrujete v posteli a za okny slyšíte jiné děti, které jsou zdravé a můžou si hrát,“ dodala Smith.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.