Do dražby půjde záznam posledního koncertu Elvise Presleyho

  • Do dražby půjde záznam posledního koncertu Elvise Presleyho Fotogalerie (12)
    • 22.07.2013
    • Tisk

    Tento pátek a sobotu 26. a 27. července půjde v americké Santa Monice v budově Barker Hangaru …

    Sdílejte článek:

Tento pátek a sobotu 26. a 27. července půjde v americké Santa Monice v budově Barker Hangaru do aukce zvukový i obrazový záznam posledního koncertu slavného krále rock´n´rollu Elvise Presleyho.

Elvis Presley toto vystoupení odehrál v Omaze krátce před smrtí v roce 1977.

Záznam nabízí 27 skladeb a čtyři a půl hodiny profesionálně natočeného videa z několika kamer v nesestříhané podobě.

Nechybí ani zákulisní intimní scény, záběry z šatny nebo chodeb, kterými Elvis, jeho přítelkyně Ginger Alden a otec Vernon Presley procházeli.

„Natáčelo se v den posledního koncertu na posledním turné Elvise. Technika byla k dispozici, protože tuto show zaznamenávala pro hodinový speciál televize CBS,“ uvedla Alanna Nash, autorka několika knih věnovaných Elvisovi Presleymu.

„Speciál, který byl odvysílán dva měsíce po Presleyho smrti v srpnu 1977, byl rovnou hodně kontroverzní záležitostí. Zaměřil se totiž na v podstatě nespolehlivého a viditelně nemocného muže, jehož vystoupení se koncert od koncertu výrazně lišila… od ostudných a smutných až po brilantní a triumfální. Společnost Elvis Presley Enterprises se rozhodla, že záznam oficiálně nevydá, i když nelegálně pořízené úryvky byly po léta k dispozici.“

Aukce předpokládá, že dražené záznamy nebudou použity k další reprodukci, vysílání ani zveřejnění. Není jasné, jestli obsahují nějaký zatím nikdy neodvysílaný materiál.

Každopádně podle Nashové půjde o velmi cennou nahrávku a unikát.

Aukční síň zároveň nabídne také Presleyho vůz Cadillac Custom Estate Wagon z roku 1972, podpisy z 50. a 60. let, slidy Presleyho na Gracelandu v roce 1958 a jeho fotky z dob v armádě v Německu i další položky.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.