Už koncem září do Prahy zamíří kytarový mág Steve Vai

  • Už koncem září do Prahy zamíří kytarový mág Steve Vai
    • 04.07.2013
    • Tisk

    Kytarový alchymista Steve Vai pokračuje v turné a na podzim letošního roku přidává další …

    Sdílejte článek:

Kytarový alchymista Steve Vai pokračuje v turné a na podzim letošního roku přidává další koncertní termíny. Na seznamu jeho evropských zastávek tak přibyla i Česká republika.

Steve Vai vystoupí už 29. září 2013 ve Velkém sále pražské Lucerny.

Na základě nadšených reakcí na poslední turné Story of Light Tour 2013 čítající 90 koncertů se virtuózní kytarista a vizionářský skladatel rozhodl přidat další evropská koncertní data.

Turné probíhá na podporu kritikou velmi dobře přijatého sólového alba Story Of Light, jež vyšlo v roce 2012 u společnosti Favored Nations Entertainment, kterou Steve Vai založil v roce 1999.

Příští část turné odstartuje 29. srpna v Belfastu a do října na něm slavný kytarista odehraje téměř tři desítky koncertů po celé Evropě.

The Story Of Light je Vaiovo první studiové album za posledních sedm let a server AOL Noisecreep ho popsal jako „brilantní nahrávku, plně naloženou vším tím stratosférickým a vkusným hraním, které Vaiovu práci definuje".

Album je rozsáhlou a expresivní dvanáctiskladbovou kolekcí pokračující v koncepčním a kosmickém příběhu, který umělec začal vyprávět na uznávaném albu Real llusions: Reflections z roku 2005.

Děj sleduje pouť člověka, kterého řídí šílený žal, proplétaný tragédií, zjevením, osvícením a vykoupením.

Kytara trojnásobného držitele Grammy je na celém albu lyricky zvučná a technicky suverénní.

Vstupenky na zářijový pražský koncert Steva Vaie pořídíte v síti Ticketpro za 590 až 990 korun.

www.livenation.cz
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.