Nick Cave je hlavní postavou i vypravěčem fikčního filmu

  • Nick Cave je hlavní postavou i vypravěčem fikčního filmu Fotogalerie (4)
    • 03.07.2013
    • Tisk

    Podle britského listu The Guardian se právě dokončuje film, který sleduje Nicka Cava v průběhu …

    Sdílejte článek:

Podle britského listu The Guardian se právě dokončuje film, který sleduje Nicka Cava v průběhu je 20titisícího dne života. Jedná se o fikci.

Snímek režírovala dvojice Iain Forsyth a Jane Pollard, která už s Cavem v roce 2008 natočila videoklip k singlu „Dig, Lazarus Dig!“.

si ho můžete připomenout.

Ve filmu jsou abstraktní a předem nepřipravené scény. Točilo se zcela bez scénáře.

Vypravěčem děje je samotný Nick Cave.

Ve snímku se taky v rolích sebe samých objevují herec Ray Windstone a popová hvězda Kylie Minogue.

Snímek se jmenuje 20 000 Days On Earth a práce na něm odstartovaly, když Nick Cave a The Bad Seeds začali připravovat aktuální album Push The Sky Away.

K názvu filmu se tvůrci dopracovali velmi snadno. Cave si totiž na začátku tvorby poslední desky spočítal, že je na světě přesně 20 tisíc dní.

„Točili úplně všechno. Měli kamery i v mé kanceláři, takže zaznamenali, jak píšu první řádky textů nebo u piána vybírám první melodie,“ uvedl k zajímavému projektu Nick Cave.

„I proto jsem do toho šel. Obecně totiž neexistují video záznamy o tom, jak kapely skutečně krůček po krůčku tvoří. Už dříve jsem pustil kamery do studia, ale to bylo až ve chvíli, kdy už šlo nahrávání prakticky do finiše. Na záznamech tak běžně vidíte jen lidi, jak sedí v nahrávací místnosti a poslouchají, co se natočilo,“ vysvětlil muzikant.

Kdy a kde bude možné film zhlédnout zatím tvůrci ani interpret neuvedli.

Závěrem dodejme, že Nick Cave & The Bad Seeds v neděli málem přišli o vystoupení na britském festivalu Glastonbury, protože o den dřív měl Cave nehodu na festivalu ATP Iceland, kde spadl z pódia.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.