Kytaristu Guns N´Roses málem zabily nekvalitní e-cigarety

  • Kytaristu Guns N´Roses málem zabily nekvalitní e-cigarety Fotogalerie (9)
    • 01.07.2013
    • Tisk

    Elektronické cigarety nejsou pro zdraví zas takovou výhrou, jak tvrdí některé reklamní kampaně. Přesvědčil se o tom i kytarista DJ Ashba.

    Sdílejte článek:

Jeden ze současných členů Guns N´Roses se teď médiím svěřil, jak ho snaha přestat kouřit dovedla až do nemocnice, kde tým lékařů bojoval o jeho život.

Drama se odehrálo poté, co DJ Ashba vyměnil klasické cigarety za stále populárnější elektronické.

“Klasické cigarety nekouřím už devět měsíců. Ovšem, používal jsem elektronické, které jsem si pořídil v Polsku. Obsahovaly obrovské množství nikotinu, ale taky nemrznoucí směs," uvedl kytarista.

“Když se mi udělalo špatně, okamžitě mě převezli do nemocnice a napojili na monitory. Devět nejlepších lékařů bojovalo o můj život," líčil dále dramatickou zkušenost.

“Testy, kterými se zjišťuje otrava organizmu, prokázaly, že ve ´falešných´ cigaretách bylo extrémně vysoké množství nikotinu. Bylo to, jako kdybych denně vykouřil 33 krabiček klasických cigaret."

DJ Ashba později prošel dalšími vyšetřeními, která ukázala, že měl štěstí a nedošlo k vážnějšímu poškození jeho vnitřních orgánů.

V odvykání kouření pokračuje, ale elektronickou cigaretu už by si nezapálil.

Místo toho se rozhodl každý den postupně snižovat počet vykouřených klasických cigaret.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.