Alkohol, sex a drogy jsou na festivalech důležitější než muzika

  • Alkohol, sex a drogy jsou na festivalech důležitější než muzika
    • 13.06.2013
    • Tisk

    Výsledky ankety, kterou vyhlásil internetový portál MSN, ukázaly, že běžný návštěvník hudebního …

    Sdílejte článek:

Výsledky ankety, kterou vyhlásil internetový portál MSN, ukázaly, že běžný návštěvník hudebního festivalu se raději opíjí, bere drogy a oddává se sexu, než aby sledoval koncerty vystupujících kapel.

V anketě MSN odpovídaly víc než dvě tisícovky respondentů z Velké Británie.

Dotazování se zaměřilo na jejich festivalové zvyky a názory.

Výsledek ukázal, že čtvrtina z nich se na festivalu vyspala s někým neznámým, 21% užilo drogy a 13% z dotazovaných se na hudebním festivalu popralo.

Oddávání se nehudebním radovánkám na festivalech si přitom užívají všichni lidé napříč generacemi. 9% lidí ve středním věku, tedy od 45 do 54 let, uvedlo, že si na hudebních akcích dávají drogy, pětina jich hodně pije a 10% se oddá sexu s někým, koho na festivalu náhodně potkají.

Jenom 45% dotázaných uvedlo, že jezdí na festivaly kvůli muzice.

47% ze dvou tisíc respondentů přiznalo, že na festivalu jsou ochotní dělat věci, které by si za jeho branami v běžném životě nikdy nedovolili, dokonce by o nich ani nepřemýšleli.

Jako další důvody návštěvy hudebních festivalů pak lidé uváděli atmosféru, poznávání nových lidí a možnost utrhnout se z běžné každodenní rutiny.

Profesor kulturních studií George McKay na Salfordské univerzitě výsledek ankety komentoval: „Festivaly vycházejí z hluboké tradice karnevalů, které mají každodenní spořádaný přístup k životu obrátit naruby. Z pohledu historie, karnevalům vždy vládl jakýsi ´pán anarchie´, který dohlížel na hodování a nezřízené veselí. Hudební festivaly v této tradici pokračují a stávají se místy, kde unikáme realitě a porušujeme pravidla, ať už jsme v jakémkoliv věku.“

Co se týká financí, dotázaní průměrně za festival utratí v přepočtu kolem třinácti tisíc korun. 60% mladých lidí ve věku od 18 do 24 let pak uvedlo, že jsou pro ně hudební festivaly příliš drahé.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze