Alkohol, sex a drogy jsou na festivalech důležitější než muzika

  • Alkohol, sex a drogy jsou na festivalech důležitější než muzika
    • 13.06.2013
    • Tisk

    Výsledky ankety, kterou vyhlásil internetový portál MSN, ukázaly, že běžný návštěvník hudebního …

    Sdílejte článek:

Výsledky ankety, kterou vyhlásil internetový portál MSN, ukázaly, že běžný návštěvník hudebního festivalu se raději opíjí, bere drogy a oddává se sexu, než aby sledoval koncerty vystupujících kapel.

V anketě MSN odpovídaly víc než dvě tisícovky respondentů z Velké Británie.

Dotazování se zaměřilo na jejich festivalové zvyky a názory.

Výsledek ukázal, že čtvrtina z nich se na festivalu vyspala s někým neznámým, 21% užilo drogy a 13% z dotazovaných se na hudebním festivalu popralo.

Oddávání se nehudebním radovánkám na festivalech si přitom užívají všichni lidé napříč generacemi. 9% lidí ve středním věku, tedy od 45 do 54 let, uvedlo, že si na hudebních akcích dávají drogy, pětina jich hodně pije a 10% se oddá sexu s někým, koho na festivalu náhodně potkají.

Jenom 45% dotázaných uvedlo, že jezdí na festivaly kvůli muzice.

47% ze dvou tisíc respondentů přiznalo, že na festivalu jsou ochotní dělat věci, které by si za jeho branami v běžném životě nikdy nedovolili, dokonce by o nich ani nepřemýšleli.

Jako další důvody návštěvy hudebních festivalů pak lidé uváděli atmosféru, poznávání nových lidí a možnost utrhnout se z běžné každodenní rutiny.

Profesor kulturních studií George McKay na Salfordské univerzitě výsledek ankety komentoval: „Festivaly vycházejí z hluboké tradice karnevalů, které mají každodenní spořádaný přístup k životu obrátit naruby. Z pohledu historie, karnevalům vždy vládl jakýsi ´pán anarchie´, který dohlížel na hodování a nezřízené veselí. Hudební festivaly v této tradici pokračují a stávají se místy, kde unikáme realitě a porušujeme pravidla, ať už jsme v jakémkoliv věku.“

Co se týká financí, dotázaní průměrně za festival utratí v přepočtu kolem třinácti tisíc korun. 60% mladých lidí ve věku od 18 do 24 let pak uvedlo, že jsou pro ně hudební festivaly příliš drahé.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.