Součástí oslav 25. výročí Tata Bojs je dvojalbum "Hity a city"

  • Součástí oslav 25. výročí Tata Bojs je dvojalbum "Hity a city" Fotogalerie (2)
    • 04.06.2013
    • Tisk

    Jeden z důležitých bodů oslavy 25 let existence skupiny Tata Bojs z Hanspaulky je dárek pro …

    Sdílejte článek:

Jeden z důležitých bodů oslavy 25 let existence skupiny Tata Bojs z Hanspaulky je dárek pro fanoušky v podobě dvojalba „hitovek a citovek“.

Pod názvem Hity a city tak vychází kompilace největších singlových hitů Tata Bojs na prvním CD a pro druhý disk Milan Cais a Mardoša vybrali další důležité skladby z celé historie kapely.

Podle jejich slov jde o „písně, o kterých si dodnes myslíme, že to jsou hity jak břitva, ale z nějakýho záhadnýho důvodu jsme v tom zůstali sami“.

Poprvé vyjdou na tomto albu i některé speciální singlové verze a navíc letošní novinka, „recyklovaná“ verze hitu „Pěšáci“ s Doubravánkem.

Jako zvláštní bonus se můžete těšit na skladbu „Strašidelná“, původně určenou pro album Ležatá osmička, ale dokončenou až letos na jaře ve studiu Sono.

„Je to typ písničky, u které nevíte, jestli se máte bát nebo smát. Doporučuju obojí. Shodli jsme se, že určitě bude mít své příznivce, ale možná ještě více odpůrců. A i ti příznivci si ji nepustí moc často. Když jsem dotočil ´zpěv´ (dávám záměrně do uvozovek), lekl jsem se sám sebe,“ dodává Milan Cais.

Hity a city mapují vývoj Tata Bojs od prvních záznamů z počátku devadesátých let minulého století až do současnosti.

Zastoupené je každé album, včetně nahrávek z MC debutu Šagali šagáli, Josef Lada EPUkončete nás…! a následného koncertního akustického alba Nekonečná stanice.

Další alba už patří k pilířům domácího hudebního dění posledního desetiletí.

Futuretro, Biorytmy, Nanoalbum, Kluci kde ste?, Smetana a Ležatá osmička mají na kontě řadu ocenění i bezpočet nominací na významné domácí hudební ceny.

Navíc jsou Tata Bojs držiteli celkem deseti Andělů – Výročních cen Akademie populární hudby.

Mardoša k CD Hity a city dodává: „Dodrželi jsme koncepci tak, jak jsme ji navrhli. Na každém disku je rovná dvacítka skladeb. První ´singlový´ disk je řazen chronologicky od nejstarších k nejnovějším písničkám. Ten druhý, ´lahůdkový´ také, ale v obráceném pořadí! Takže od nejnovějších až po pravěk. Tím se uzavře pomyslný kruh naší kompilace/cyklace.“

Hity a city vycházejí v pátek 14. června 2013 u Supraphonu.

www.tatabojs.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.