Comebackových koncertů Lucie bude zatím jen pár

  • Comebackových koncertů Lucie bude zatím jen pár Fotogalerie (5)
    • 28.05.2013
    • Tisk

    Nejúspěšnější a nejslavnější česká kapela posledních dvaceti let se po desetileté přestávce vrací …

    Sdílejte článek:

Nejúspěšnější a nejslavnější česká kapela posledních dvaceti let se po desetileté přestávce vrací a fanoušci se můžou těšit na její comebackové koncerty.

Na největší hity skupiny Lucie naživo si ale ještě rok budou muset počkat.

Halové turné zahájí 26. května 2014 v Košicích a po koncertech v Bratislavě, Ostravě a Brně ho zakončí 10. června v pražské O2 areně.

Kapela vyhlásila v říjnu 2004 tvůrčí pauzu a až loni v prosinci poprvé od té doby odehrála neveřejný koncert v původním složení David Koller, Robert Kodym, Michal Dvořák a P.B.Ch.

Krátké comebackové turné oznámili v pondělí pořadatelé na tiskové konferenci, kde také kapela převzala platinovou desku za prodej kompilace The Best of.

Nové skladby Lucie nechystá.

Teď zkouší a plánuje vystoupení na neveřejných a charitativních akcích, třeba už tuto sobotu 1. června pro Nadaci Terezy Maxové v pražském klubu SaSaZu.

Vstupenky na turné Lucie 2014, které má provázet velká technická výprava, se začnou prodávat tuto středu 29. května dopoledne.

Ceny lístků se mají pohybovat v cenové relaci od 490 do 1 290 korun.

Skupina Lucie vstoupila na českou hudební scénu v roce 1988.

První sólovou deskou byla stejnojmenná Lucie z roku 1990, posledním původním albem pak Dobrá kočka, která nemlsá z roku 2002.

Lucie, naposledy vítěz interpreta, skupiny dvacetiletí a držitel alba dvacetiletí z 20. ročníku vyhlášení hudebních cen Anděl, v minulosti také např. vítěz Českého slavíka v letech 1999–2002, je obrovským pojmem české hudební scény.

Se třemi prvními studiovými alby prorazila magickou hranici 100 tisíc prodaných nosičů, za více jak 1 milion prodaných nosičů pak získala “Diamantovou desku”.

www.lucie.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz