Pavel Šporcl už zítra pokřtí DVD a dostane platinovku

  • Pavel Šporcl už zítra pokřtí DVD a dostane platinovku Fotogalerie (9)
    • 28.05.2013
    • Tisk

    Už zítra pokřtí houslový virtuos Pavel Šporcl album „Sporcelain Live on Air“ na koncertě v pražském …

    Sdílejte článek:

Už zítra pokřtí houslový virtuos Pavel Šporcl album „Sporcelain Live on Air“ na koncertě v pražském Divadle Hybernia. Během večera také převezme platinovou desku za prodej alba „Sporcelain“.

Záznam unikátního koncertu Pavla Šporcla a skupiny Šporcelán z pražského letiště Václava Havla, který loni 4. prosince natočila Česká televize, teď v její licenci vydává EMI na dvoualbu DVD/CD a jako samostatné CD.

Na předloňské crossoverové album Sporcelain houslista navázal jeho koncertním provedením, které představil na loňském turné.

Se skupinou Šporcelán předvedl fascinující kvadrofonní zvukovou a světelnou show, během které zazněly kompozice Ondřeje Brouska, Ennia Morriconeho, Karla Jenkinse, Jacquese Brela, Romana Holého i jeho vlastní.

Na albu Sporcelain se totiž Pavel Šporcl představuje také jako skladatel.

Se třemi písněmi vystoupila jako host zpěvačka Tereza Černochová, s níž si Pavel Šporcl vůbec poprvé v životě zazpíval pop, a dále hudební virtuóz přidal “živé“ provedení skladby „Halliuve“, kterou napsal společně s Ondřejem Soukupem.

Pro DVD byl záznam dál zvukově zpracován tak, aby byl maximálně zachován zvukový požitek a diváka vtáhnul do atmosféry koncertu (možnost poslechu v Dolby Digital 5.1).

CD obsahuje oproti DVD navíc dva bonusy, které se do televizního záznamu nedostaly: jde o již zmiňovanou kompozici „Halliuve“ a píseň „No More I Love You´s“, známý hit zpěvačky Annie Lennox, v podání Terezy Černochové.

Jako zajímavost je třeba zmínit, že skladba „John Thomas“ z alba Sporcelain (v live provedení i zde na DVD a CD) získala titul OSA za nejhranější koncertní provedení v oblasti klasické hudby roku 2012.

Za zmínku pak jistě stojí i skutečnost, že autorská kompozice Pavla Šporcla „Surprise“ se drží už řadu měsíců v hitparádě rádia Bonton.

www.pavelsporcl.cz
 

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.