Lauryn Hill neplatila daně, stráví pár měsíců ve vězení

  • Lauryn Hill neplatila daně, stráví pár měsíců ve vězení Fotogalerie (17)
    • 09.05.2013
    • Tisk

    Americká zpěvačka Lauryn Hill v pondělí vyslechla trest za to, že několik let neplatila daně …

    Sdílejte článek:

Americká zpěvačka Lauryn Hill v pondělí vyslechla trest za to, že několik let neplatila daně. Soud ji poslal na tři měsíce za mříže.

Další tři měsíce pak stráví v domácím vězení a taky zaplatí pokutu.

Sedmatřicetiletá Lauryn Hill se k neplacení daní přiznala už koncem loňského roku. Uvedla, že neuhradila daně za roky 2005 až 2007.

Zpěvačka u soudu řekla, že daně zaplatit chtěla, ale nebyla toho schopná v době, kdy na čas zmizela z hudebního průmyslu.

„Abych mohla daně zaplatit, potřebovala jsem vydělat další peníze. Jinak bych byla nucena riskovat zdraví a snížení kvality života mých dětí,“ prohlásila v pondělí, aniž by vysvětlila, co přesně ji k takovému jednání vedlo.

Ještě před vynesením rozsudku obhájce zpěvačky uvedl, že Lauryn Hill už splatila přibližně třetinu dlužné částky.

Hrozil jí trest až jeden rok za mřížemi, a to v každém ze tří obvinění, jimž čelila. Obhájce pro klientku žádal podmíněný trest.

Zatím není jasné, kdy a ve kterém vězení si zpěvačka trest odpyká.

Lauryn Hill odstartovala kariéru jako členka skupiny The Fugees. Na sólovou dráhu se vrhla v roce 1998, kdy vyšlo její kritikou velmi pozitivně přijaté album The Miseducation of Lauryn Hill.

Následně se stáhla z hudební scény, aby se mohla věnovat výchově šesti dětí. Pět z nich má s Rohanem Marleym, synem legendárního reggae zpěváka Boba Marleyho.

Jak jsme vás informovali před pár dny, Lauryn Hill právě podepsala lukrativní smlouvu se společností Sony, u níž by jí letos mělo vyjít nové album. To ji však, navzdory očekávání, nakonec před vězením nezachránilo.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze