Výstava pořádaná Muzeem Boskovicka

Poklady Boskovicka
Tato výstava budezahájena 5. 4. 2007 v 17.00 v Lob­kovickém paláci na Pražském hradě. Potrvá do17. 6. záštitu nad nípřevzali Ing. S. Juránek, hejtman Jihomoravského kraje, Ing. F. Sivera, poslanec PSP ČR, Ing. J. Dohnálek, starosta města Boskovice.
 
Národní muzeum a Muzeum Boskovicka připravují výstavu dokumentující krásy regionu Boskovicka, jeho tradice, přírodní bohatství, kulturu a možnosti cestovního ruchu.
Výstava je rozdělena do několika celků. Přírodní bohatství poředstaví významné nálezy fosilií, případně flory a fauny. Archeologie se věnuje jedinečným nálezům z keltských oppid a archeologických nalezišť regionu. Šlechta a měšťanstvo představí vybrané šlechtické rody, cechy a řemesla a židovská tradice zase jedinečné židovské město v Boskovicích. Mezi významnými umělci a rodáci najdeme známé osobnosti jako byli Kubín, Řehořek, Hadlač, Augusta, Absolon a mnoho dalších. Moravské kartografické centrum nás seznámí s připravovanou expozicí kartografie a mapování, která vzniká ve Velkých Opatovicích.
Součástí výstavy bude také přednáškový a koncertní doprovodný program.
Např. cykluspřednášek­Toulky historií vědou a uměním, přednášky Egyptská architektura, Nekó a šachtové hrobky Pozdní doby v Abúsíru a další.
 
www.boskovice.cz/muzeum

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.