Pánská polovina Abby složila titulní skladbu pro Eurovizi

Benny Andersson a Bjorn Ulvaeus, tedy pánská polovina slavného švédského kvarteta Abba, složili tématickou píseň pro letošní ročník Eurovision Song Contest.

Organizátoři soutěže také uvedli, že se spolu s nimi na skladbě podílel švédský DJ a producent Avicii.

Letos se Eurovize odehraje 18. května v Malmo.

Podle informací BBC bude mít oficiální píseň nazvaná „We Write The Story“ premiéru právě přímo na této akci, kterou Švédsko letos hostí po páté.

Loni se vítězkou Eurovision Song Contest v Azerbajdžánu stala devětadvacetiletá švédská popová zpěvačka Loreen, jež zabodovala s písní „Euphoria“.

Na oficiální videoklip k ní se můžete podívat

.

„Jsme nesmírně potěšeni, že Benny, Bjorn a Avicii souhlasili, když jsme je oslovili s přáním, aby složili unikátní hudební kousek pro Eurovision Song Contest 2013,“ uvedl hlavní producent události Martin Osterdahl.

Andersson a UlvaeusAbby souhlasili s představami televizní sítě SVT a prestižní zakázku okomentovali: „Díky tomu jsme se upsali ke spolupráci s Aviciiim na základě vzájemného porozumění a v přátelské atmosféře.

A dodali: "Výsledek je zábavný a inspirativní.“

Andersson a Ulvaeus jsou pánskou polovinou skupiny Abba, k té dámské patří Agnetha Faltskog a Frida Lyngstad.

Abba se proslavila právě po vítězství na Eurovizi v roce 1974, kde zabodovala s písničkou „Waterloo“.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.