V nové metalové opeře se představí Střihavka i Toužimský

  • V nové metalové opeře se představí Střihavka i Toužimský Fotogalerie (16)
    • 02.04.2013
    • Tisk

    Už ve čtvrtek 18. dubna 2013 se v RockOpeře Praha, nové holešovické hudebně-divadelní scéně, …

    Sdílejte článek:

Už ve čtvrtek 18. dubna 2013 se v RockOpeře Praha, nové holešovické hudebně-divadelní scéně, odehraje premiéra první české metalové opery – 7 proti Thébám.

Jedná se o třetí a závěrečný díl antické trilogie, jejíž součástí jsou už uváděné rockové opery Oidipus Tyranus a Antigona.

Stejně jako v rockových operách se i v první české metalové opeře na scéně potkají živá kapela, akrobacie, nový cirkus, divadelní zpracování nadčasových antických mýtů a známé osobnosti české rockové scény.

V metalové opeře 7 proti Thébám účinkují Jan Toužimský (Arakain), Kamil Střihavka (BSP), Vlasta Horváth, Pavla Forest (King Size), Viktor Dyk (ex Gaia Mesiah) a další.

Vstupenky na dubnovou premiéru jsou už téměř vyprodané.

RockOpera Praha je autorské hudební divadlo skladatele Milana Steigerwalda a textařky Pavly Forest, které u nás představuje jednu z mála příležitostí, jak přivést klubové či festivalové publikum do divadla a dodat samotnému hudebnímu zážitku další rozměr.

Skladby z metalové opery 7 proti Thébám byly divákům představeny už na koncertní premiéře v prosinci 2012.

Přípravy na divadelní premiéru začaly koncem ledna pod vedením režiséra Romana Štolpy.

Zkouší se dvanáct hodin týdně. Unikátní je to, že tvar jednotlivých scén vzniká přímo na jevišti, bez striktně předepsaného scénáře. Tím se tvůrčí tým snaží předejít přílišné umělé strojenosti inscenace, která při tvorbě podrobných scénářů nad psacím stolem často vzniká.

www.RockOpera.cz
 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.